Adrian Comănescu arbitrează UTA – Gloria Bistrița! Vezi delegările

Publicat: 20 Oct. 2011, 18:30 Actualizat: 20 Oct. 2011, 18:34 Arbitri
Adrian Comănescu arbitrează UTA – Gloria Bistrița!  Vezi delegările

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a zecea etapă a Ligii a II-a.

Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin) arbitrează primul meci al rundei FC Timișoara – Chindia Târgoviște, vineri, de la ora 17:00. Sâmbătă, dintre meciurile ce se dispută de la ora 11:00, Adrian Viorel Cojocaru (Galați) îl arbitrează unul dintre cel mai echilibrat, Alro Slatina – FC Argeș. Alte patru partide se dispută tot sâmbătă de la ore diferite, ca duminică runda să se încheie cu FC Bihor Oradea – Juventus București, de la ora 11:00, și FCM Bacău – CS Otopeni, ora 12:00. Primul va fi arbitrat de Teodora Albon (Cluj-Napoca), iar al doilea de Iuliu Marius Bocăneală (Galați).

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei X:

Seria I

22 octombrie, ora 11:00
DELTA TULCEA – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Bogdan Velicu (București) și Paul Dimancea (Constanța)

FC SNAGOV – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Cosmin Vătămanu și Mircea Mihail Grigoriu (ambii din București)

CALLATIS MANGALIA – FC BOTOȘANI
Arbitru: Florin Costin Dan (Oltenița); Asistenți: Marius Cristian Marchidanu și Cătălin Teodor (ambii din Brăila)

CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Sorin Andrei Antonie (București); Asistenți: Daniel Hulubei (Vaslui) și Ovidiu Arușoaie (Piatra Neamț)

VIITORUL CONSTANȚA – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Mugurel Drăgănescu (Breaza); Asistenți: Ionel Valentin Dumitru (Gherghița) și Valentin Cristea (Călărași)

22 octombrie, ora 12:00
GLORIA BUZĂ‚U – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați) și Florin Alexandru Vișan (Galați)

22 octombrie, ora 13:00
DINAMO II BUCUREȘTI – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Vasile Dan Popescu (Buzău) și Cătălin Liviu Guloiu (Tisău)

23 octombrie, ora 12:00
FCM BACĂ‚U – CS OTOPENI
Arbitru: Iuliu Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș) și Constantin Mihai Cantemir (Voila)

Seria II

21 octombrie, ora 17:00
FC TIMIȘOARA – CHINDIA TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Gabriel Sabin Stroe (Pitești) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

22 octombrie, ora 11:00
CSM RÂMNICU VÂLCEA – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Marcel Bîrsan (București); Asistenți: Vlad Bârleanu (București) și Adrian Ionescu (Târgoviște)

ALRO SLATINA – FC ARGEȘ PITEȘTI
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); Asistenți: Mircea Orbuleț (București) și Ionuț Babadac (Alexandria)

FC OLT – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești) ; Asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel) și Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)

UNIREA ALBA IULIA – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) și Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca)

22 octombrie, ora 18:00
GAZ METAN SEVERIN – FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE
Arbitru: Cristina Bujor (București); Asistenți: Claudiu Florea (Pitești) și Florin Pucheanu (Ulmi)

22 octombrie, ora 19:00
FC UTA ARAD – GLORIA BISTRIȚA
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Petru Marian Gaspar (Timișoara) și Iulian Szekely (Cluj-Napoca)

23 octombrie, ora 11:00
FC BIHOR ORADEA – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenți: Flavius Damaschin și Bogdan Gheorghioiu (ambii din Timișoara)

Publicat: 20 Oct. 2011, 18:30 Actualizat: 20 Oct. 2011, 18:34 Arbitri
Pe aceeași temă