Adrian Comănescu arbitrează FC Timișoara – FC Argeș! Vezi delegările

Publicat: 02 Nov. 2011, 16:59 Actualizat: 02 Nov. 2011, 17:05 Arbitri
Adrian Comănescu arbitrează FC Timișoara – FC Argeș!  Vezi delegările

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a doisprezecea etape a Ligii a II-a.

Unul dintre cele mai echilibrate meciuri ale Seriei I, CSMS Iași – Victoria Brănești, va fi arbitrate de Cătălin Marian Pană (București). Tot în această serie, Bogdan Hanceariuc (Iași) va conduce de la centru, duminică, partida dintre FCM Bacău și FC Botoșani.

În Seria a II-a, primul meci al etapei, Gaz Metan Severin – Chindia Târgoviște, ce se va disputa vineri, de la ora 18:00, va fi arbitrat de Mugurel Drăgănescu (Breaza). Sâmbătă, derby-ul dintre FC Timișoara și FC Argeș îl va avea la centru pe Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea), în timp ce ultimul meci al seriei de vest se va juca la Oradea, acolo unde Flavius Alin Roșu (Timișoara) va împărții dreptatea la FC Bihor – CSM Râmnicu Vâlcea.

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei XII:

Seria I

5 noiembrie, ora 11:00
DELTA TULCEA – DINAMO II BUCUREȘTI
Arbitru: Bogdan Ionuț Anghelinei; Asistenți: Liviu Ciubotariu și Florin Alexandru Vișan (toți din Galați)

FC SNAGOV – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Mihai Amorăriței (Câmpina); Asistenți: Cătălin Teodor (Brăila) și Mihaela Gomoescu – Țepuță (București)

CALLATIS MANGALIA – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Florin Stănescu și Bogdan Gheorghe (ambii din București)

CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Cătălin Marian Pană (București); Asistenți: Iulian Cătălin Brînză (Botoșani) și Andrei Simonis (București)

VIITORUL CONSTANȚA – ASTRA II GIURGIU

Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Mircea Mihail Grigoriu și Cosmin Vătămanu (ambii din București)

CS OTOPENI – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Ovidiu Petru Oprea (Ploiești); Asistenți: Gabriel Ion Cătană (Târgoviște) și Vasile Dan Popescu (Buzău)

5 noiembrie, ora 12:00
GLORIA BUZĂ‚U – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Ionel Valentin Dumitru (Gherghița) și Ciprian Petre Geambazu (Bușteni)

6 noiembrie, ora 12:00
FCM BACĂ‚U – FC BOTOȘANI
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Ovidiu Arușoaie (Piatra Neamț) și Cătălin Liviu Guloiu (Tisău)

Seria II

4 noiembrie, ora 18:00
GAZ METAN SEVERIN – CHINDIA TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Mugurel Drăgănescu (Breaza); Asistenți: Bogdan Velicu și Mircea Orbuleț (ambii din București)

5 noiembrie, ora 11:00
ALRO SLATINA – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Silviu Cătălin Haramuz (Reșița) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)

FC OLT – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Daniel Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Claudiu Florea (Pitești)

UNIREA ALBA IULIA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Marcel Bîrsan (București); Asistenți: Costin Florescu (București) și Iulian Szekely (Cluj-Napoca)

FC UTA ARAD – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA

Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenți: Dan Lucian Ilieș (Brașov) și Gabriel Bârjac (Zalău)

FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE – GLORIA BISTRIȚA
Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Dorin Mudura (Oradea) și Marius Nicoară (Băile Herculane)

5 noiembrie, ora 12:00
FC TIMIȘOARA – FC ARGEȘ PITEȘTI
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Ciprian Florin Danșa (Oradea) și Daniel Mitruți (Craiova)

6 noiembrie, ora 11:00
FC BIHOR ORADEA – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Flavius Alin Roșu (Timișoara); Asistenți: Petrică Ionuț Cîmpeanu (Cluj-Napoca) și Mihai Marius Marica (Bistrița)

Publicat: 02 Nov. 2011, 16:59 Actualizat: 02 Nov. 2011, 17:05 Arbitri
Pe aceeași temă