Alexandru Tudor la FC Botoșani – Delta Tulcea

Publicat: 23 Apr. 2009, 14:43 Actualizat: 24 Apr. 2009, 14:03 Special
Alexandru Tudor  la FC Botoșani – Delta Tulcea

Sâmbătă și duminică au loc partidele etapei a XXVI-a din Liga a II-a la fotbal. Unul dintre cele mai interesante jocuri, dintre FC Botoșani și Delta Tulcea, va fi condus la centru de reputatul Alexandru Tudor.

 

Programul complet al etapei:
 

 

SERIA I

 

CETATEA – DINAMO II
Arbitru: Florin Marcu (Oradea); Asistenți: Dragoș Vlad (Târgoviște) și Nicolae Dobrică (Rm. Vâlcea)

 

FC SNAGOV – ȘTIINȚA BACĂ‚U
Arbitru: Marius Avram (București); Asistenți: Andrei Constantinescu (București) și Lorin Udrea (Tg. Jiu)

 

SPORTUL STUDENȚESC – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Ciprian Danșa (Oradea); Asistenți: Daniel Ciocănea (Sibiu) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)

 

DUNĂ‚REA GIURGIU – FC PLOIEȘTI
Arbitru: Horia Abrudan (Bacău); Asistenți: Zoltan Szekely (Baia Mare) și Costin Florescu (Huedin)

 

FC BOTOȘANI – DELTA TULCEA
Arbitru: Alexandru Tudor (București); Asistenți: Adrian Vidan (București) și Daniel Mitruți (Craiova)

 

FCM BACĂ‚U – CEAHLĂ‚UL
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Traian Marchiș (Baia Mare) și Ioan Bârjac (Zalău)

 

PROGRESUL – PETROLUL    0-3   
PROGRESUL s-a retras în retur și pierde meciurile din retur cu 3-0.

 

CONCORDIA CHIAJNA stă deoarece FOREX s-a retras.

 

CS BUFTEA stă deoarece PREFAB s-a retras.
 

 

SERIA A II-A

 

Sâmbătă

 

CURTEA DE ARGEȘ – CFR TIMIȘOARA
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Stelian Slabu (Brașov) și Mihaela Popescu (Tg. Jiu)

 

U CLUJ – DACIA MIOVENI
Arbitru: Cătălin Florescu (Techirghiol); Asistenți: Marian Loghin (Pașcani) și Marius Nicoară (Băile Herculane)

 

ACU ARAD – ALBA IULIA
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Ludian Dan (Brașov) și Liviu Guloiu (Tisău)


LIBERTY SALONTA – CSM RM. VÂLCEA
Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Andrei Simonis (București) și Nicolae Botezatu (Piatra Neamț)

 

MUREȘUL DEVA – FC TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Lorant Szanto (Tg. Mureș) și Valentin Cristea (Călărași)

 

MECHEL – MINERUL LUPENI
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți: Paul Dimancea (Constanța) și Speranța Popescu (București)

 

UTA – FC BIHOR
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Irina Mîrț (București) și Anghel Voicu (Suseni)

 

JIUL – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Valentin Hanceariuc (Iași); Asistenți: Ionel Popa (Pașcani) și Adrian Popescu (Craiova)

 

Duminică

 

FC DROBETA – FCM TG. MUREȘ, ora 13:00
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Dănuț Dumitru (Focșani) și Ferencz Tunyogi (Zalău)
 

Publicat: 23 Apr. 2009, 14:43 Actualizat: 24 Apr. 2009, 14:03 Special
Pe aceeași temă