![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Â
Deși joi seară toată lumea îl dădea ca și transferat la Ploiești, Cătălin Vlaicu, fundașul Gloriei n-a rămas în cantonamentul echipei Astra.
"Antrenorul Ion Moldovan s-a scuzat că vineri echipa debutează în prima ligă și vrea să se concentreze la meciul cu Pandurii Tg Jiu. Totul este OK numai că s-a amînat pentru cîteva zile", a declarat jucătorul buzoian.
Â
Cum era și firesc,Vlaicu s-a întors la Buzău, alături de soție și așteaptă să fie chemat pentru perfectarea actelor. Din cauza reunirii tîrzie a Gloriei dar și datorită faptului că revine după o accidentare, Cătălin se află în urmă cu pregătirea și va urma un program separat.