VIDEO | Show total pe Cluj Arena! Jucătorii Universității au dansat pe mese în vestiar, după succesul cu CSM Slatina. Entuziasm pe măsură și în rândul fanilor, care au venit la stadion

Răzvan STÎNGĂ 27 Feb. 2021, 01:05 Liga 2

A fost bucurie mare în tabăra Universității Cluj, după o victorie aparent normală cu CSM Slatina (scor 2-1), în etapa a 17-a din Liga 2. Totuși, modul în care a fost obținut succesul, în minutul cinci al prelungirilor, a declanșat o adevărată stare de sărbătoare în tabăra ardelenilor.

Spectacol în toată regula în vestiarul Universității Cluj. Fanii au venit la stadion

Jucătorii au celebrat ca și cum ar fi obținut deja promovarea în Liga 1 la final meciului, în vestiar. Pe pagina de Facebook a ardelenilor a fost urcat un video cu bucuria jucătorilor, tonul fiind dat de Cristian Gavra. Au cântat și au dansat pentru victoria cu CSM Slatina.

Suporterii au fost la fel de entuziasmați de succes, iar după fluierul de final al meciului au venit la stadion să celebreze cu jucătorii. Fanii au intonat cântece din galerie, pe care le-au fredonat și elevii lui Costel Enache.

”U” Cluj, șase victorii la rând în toate competițiile și meciuri decisive în martie

Universitatea Cluj trece prin momente foarte bune, victoria cu CSM Slatina fiind a șasea la rând. S-a mai impus și în partidele prcedente, din Liga 2, cu Viitorul Pandurii (scor 2-1), Ripensia (1-0) și Dunărea Călărași, (2-1), dar și în cele din Cupa României, cu UTA (2-1) și Hușana Huși (8-2).

Pentru ”U” Cluj urmează însă un program infernal, cu patru meciuri în momentul de față în calendar, în luna martie, în care speră să meargă mai departe în Cupa României, dar și să obțină rezultate care să o trimită în play-off-ul Ligii 2.

În dreptul clujenilor sunt trecute în momentul de față, în ordinea care urmează, meciuri cu Viitorul Pandurii (acasă – Cupa României), Fotbal Comuna Recea (deplasare – Liga 2), U Craiova 1948 SA (acasă – Liga 2) și Petrolul (acasă – Liga 2).