![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Din 26 de jucători, cât numără în prezent lotul Cetății, antrenorul Ovidiu Murariu are la dispoziție doar 17 fotbaliști, din care 6 sunt juniori.
Â
„Sunt prea mulți jucători accidentați. Sper să își revină cu toții cât mai curând, pentru că ideal ar fi să jucăm în prima etapă la Bacău cu echipa standard”, a declarat tehnicianul Cetății.
Â
Din cauza numărului mare de accidentați, dar și a oboselii acumulate de jucători, antrenorul sucevean a decis să anuleze cel de-al doilea antrenament al zilei de ieri. Feraru, Streinu, Celpan, Negru, Homneac, Dumitru, Rohețki, Ailenii și Colban sunt fotbaliștii indisponibili în acest moment.
Articol scris de Gabriel TODERAȘCU
Â