![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Sportul Studențesc a disputat vineri un meci amical, ultimul din acest an, în compania formației Rocar, din Liga 3. Partida, disputată pe terenul 2 al bazei sportive din Regie, pe o vreme frumoasă, dar rece, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 0-1. Antrenorul Adrian Falub a rulat tot lotul avut la dispoziție cu doua excepții, Răzvan Patrichi și Costin Gheorghe fiind menajați. Tehnicianul a testat cu această ocazie jucătorii mai puțin folosiți în meciurile oficiale, dar și o parte dintre componenții echipei a doua, ce activează în Liga a IV-a. Vineri alb-negrii vor intra în vacanță, urmând să revină la antrenamente pe 12 ianuarie.
Â
Sportul Studențesc: Popescu – Irimia, Ghinga, Dedu, Cazan – Ciupe, Nicola, Lungu, Ferfelea – Postolache, Curelea. În repriza secundă, au mai jucat: Niculescu, Varga, Secăreanu, Marinuș, Bănuță, Geantă, Păuna, Gâscă.