Startul mai bun al Voluntariului a decis meciul

18 Feb. 2012, 10:06 Pregătiri, amicale

Ieri la prânz a avut loc un interesant amical la Berceni, pe sinteticul grupării de Liga a III-a duelându-se Victoria Brănești și FC Voluntari. Ambele echipe și-au schimbat antrenorii în această iarnă alegând să meargă pe mâna unor tehnicieni tineri, Florentin Dovlecioaica la Brănești și Bogdan Andone (foto) la Voluntari. Soarta meciului a fost tranșată încă din primul sfert de oră, atunci când Voluntariul conducea deja cu 2-0 prin reușitele lui Ghirie și Zăinescu, primul gol fiind dat chiar în minutul 1 din lovitură liberă. Revirimentul Brăneștiului din a doua parte a meciului nu a putut împiedica victoria adversarilor în ciuda golului marcat de Burcea.

Brăneștiul a abordat meciul cu Răduță – Fulea, Crăciun, Ciortea, Apostol – Olariu, Nicodim, Petcu, Pruteanu – Voicu, Ionică, pe parcursul meciului mai intrând Obretin – Gață, Lupașcu, Voican, Udrea, Șt. Ilie, Burcea, Trică, D. Marin și Adnan

De partea cealaltă, Voluntariul a răspuns cu Vieru – Palamariu, Banu, Matei, Racu – Ghirie, Ghidia, Ghiță, Zăinescu – Ad. Voicu, R. Cristea, pentru ca în a doua repriză să mai intre și Năstase, Goicea – Ungureanu, Ir. Voicu, Pacinschi, Zaharia – Lefter, Al. Anghel, Stoian, Elvis Stan – R. Ioniță, Manea