Încă un eșec pentru Cetatea

25 Jul. 2009, 14:28 Pregătiri, amicale

Cetatea a pierdut cu scorul de 4-2 meciul de pregătire susținut astăzi în deplasare cu FCM Bacău. Formația pregătită de Ghiță Poenaru a condus ostilitățile încă din startul întâlnirii, reușind să-și asigure un avantaj confortabil la pauză prin golurile marcate de I. Radu, Cojocaru și Petrea. Taban a majorat la 4 goluri avansul gazdelor în debutul părții secunde, după care sucevenii au început în sfârșit să dea și ei semne de viață, reducând din hadicap prin „dubla” lui Adrian Dumitru.

În prima repriză Cetatea a evoluat în formula Luca – Lipovanu, Bernard, Feraru, Ailenei – Tomescu, Apetri, Sumanariu, Homneac – Andrieș, Jalbă.