Colonia băcăuană a câștigat meciul test contra botoșănenilor

20 Jul. 2012, 14:27 Pregătiri, amicale
Colonia băcăuană** a câștigat meciul test contra botoșănenilor

Misiune extrem de dificilă pentru antrenorul echipei FC Botoșani, Costel Orac, care trebuie să aleagă din lotul de 36 de jucători pe care îi are în prezent la dispoziție cu cine va urca la munte.

Meciul-test de astăzi dintre fotbaliștii din lotul botoșănean și cei 12 băcăuani veniți de la FCM a fost câștigat de jucătorii lui Sechelariu care s-au impus cu 1-0 prin golul lui Hurdubei. Partida s-a împărțit în două reprize a câte 30 de minute și a fost arbitrata de Dumitru Brânză Jr.

FC Botoșani 1: Stamatin (FCM Bacău) – Atudorei, Dinu, V. Bordeanu, Maghici, Mbella, Păcurar, Vașvari, Todoran, Cîrjan și Fulop.

FC Botoșani 2: Petrache – Gherman (FC Botoșani), Ursu, Lozneanu, Doboș, Bursuc, Vraciu, Croitoru, Taban, Hurdubei, Boghian.

FC Botoșani a renuntat în această dimineață la 3 jucători, Matis, Stanciu și Giurgiuveanu, iar lista nu este încheiată. Câțiva jucători dintre cei care nu vor mai face parte din lotul FC Botoșani vor fi probabil împrumutați la FCM Dorohoi.

Sursa: FC Botoșani