CF Brăila a remizat cu Oțelul, chiar la Galați

CF Brăila a remizat cu Oțelul,** chiar la Galați

Oțelul a susținut joi o partidă amicală, pe teren propriu, cu echipa de ligă secundă CF Brăila. Jocul ce s-a disputat pe durata a două reprize a câte 50 de minute fiecare s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Gălățenii au marcat doi dintre noii jucători: Avdic (minutul 15) și Pecha (minutul 40), între cele două reușite intercalându-se cea a brăilenilor, care au marcat prin L. Ivan (min. 24). Pe final de meci, Olenic a restabilit egalitatea după ce a transformat un penalty în minutul 94.

CF Brăila, echipă antrenată de Alin Pânzaru, a evoluat în următoarea formulă: Leu – Dima, Ivan, Necoară, D. Bogdan – Spătaru, Petean – Vlad, Iordache, Neagoe – Francis. În repriza a doua au jucat Mitrea – Spiridon, Olenic, Stănciulescu, Gabriel Gheorghe, Marcel Gheorghe, Ad. Gabriel, Balaban, Alin Radu, Stelian Nicoliță și Ndingwe.

Michael Weiss, antrenorul Oțelului, a început partida cu următorul „11”. Vlasie – Cojoc, Mișelăricu, Pecha, Murgoci – Cucu, Karlic – Onwuachi, Avdic, Zaharia – Cristea. În partea a doua au mai jucat Abraham, Marus, Miron, Rusu, Chipirliu, Serkan Ciftci, Iago, Stoian, Pungă, Julius Davies și Moglan.