![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
În această dimineață, primarul Ploieștiului, Andrei Volosevici, s-a întâlnit și cu președintele CA al Petrolului, Florin Bercea, pentru a discuta din nou oferta făcută de galben-albaștri, de cedare gratuită a echipei către municipalitate. Înaintea acestei întrevederi, Volosevici l-a primit la cabinetul său și pe Mircea Crainiciuc, de la Știința Bacău, venit la Ploiești pentru a negocia preluarea formației pe care o reprezintă. O nouă rundă de discuții între Volosevici și Bercea este programată tot astăzi, de la ora 14.00, primarul urmând să anunțe public cele discutate în cursul zilei, în jurul orei 16.00.
Â
Â
Rămâi pe www.liga2.ro pentru a fi la curent cu ce se întâmplă la Ploiești! Â
Â
Articol scris de Ciprian RADU
Â