![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Analizând prestatia echipei FC Ploiesti, în ultimele meciuri disputate, antrenorul Valeriu Rachita a luat decizia de a-l pedepsi pe atacantul Georgian Paun, cu trimiterea la echipa a doua, pe perioada determinata, timp de o saptamâna.
Paun va reveni astfel la antrenamente, daca decizia va fi mentinuta, dupa jocul cu CS Buftea. Atacantul împrumutat de la Dinamo si care are marcate 4 goluri în primele 10 etape a fost pedepsit „pentru lipsa de interes în pregatire”, dupa cum explica antrenorul Valeriu Rachita.
În alta ordine de idei, dupa sedinta de ieri, unul dintre jucatori, Sergiu Brujan a ales sa paraseasca echipa! Brujan primise din partea lui Rachita un avertisment, pentru acelasi motiv ca si Paun, numai ca, dupa ce a aflat ca a fost „mustrat” – desi masura nu implica nici un fel de alta pedeapsa – a ales sa paraseasca echipa!
Â