![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Marius Stan dezvăluie că mașina pe care i-o împrumutase cumnatul său, arbitrul Marius Bocăneală, a fost zgâriată toată după meciul Cetate Suceava-Ceahlăul.
La finalul partidei, jucătorii formației gazdă în frunte cu Marius Bolohan și Ionuț Pavel, l-au "bocănit" zdravăn pe Bocăneală, după ce îl mai bruscaseră pe acesta in minutul 49. Centralul a favorizat nemțenii acordând un penaly in minutul 90+6 al partidei.
"Cumnatul meu a căzut in mijlocul altor interese. Ce să-mi mai povestească, faptul că e viu? Am văzut imaginile de acolo, este regretabil, asemenea fapte nu au ce căuta în fotbal. Acum trebuie să-mi duc mașina în service, Marius era cu autoturismul meu, a fost zgâriat tot. Probabil că am să i-o vând lui", a spus Marius Stan.
Â