![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
După ce în urma incidentelor din partida împotriva formației FC Botoșani din Cupa României, Marian Pană a primit o suspendare de nouă etape și a fost obligat la plata unei amenzi de 4200 lei, ieri a avut parte de un șoc. Astfel, după întrunirea Comisiei de Disciplină a Federației Române de Fotbal acesta a aflat că a fost sancționat cu încă o suspendare de doisprezece etape și obligat la plata unei amenzi de 5000 lei. Toate acestea, pentru că în partida cu CSM Ploiești, antrenorul sucevenilor a coborât pe gazon pentru a cere socoteală arbitrilor, care au validat un gol după o fază controversată, fiind oprit greu de scutieri și convins să se întoarcă înapoi în tribune.
„Apoi am primit o suspendare de nouă etape pentru că mi-am permis să-mi apăr munca în fața unui arbitru. Știu că am greșit pentru că am intrat pe teren (n.r. la meciul cu CSM Ploiești), dar vă spun sincer că mi-a ajuns cuțitul la os și n-am mai rezistat”, declara antrenorul Cetății după partida cu CSM Ploiești.
Â
articol scris de Răzvan Vasiliu
Â