UTA – Sânandrei (Liga a III-a) 2-2

14 Apr. 2009, 16:53 Diverse
UTA - Sânandrei (Liga a III-a) 2-2

UTA s-a antrenat marți dimineață în compania formației Viitorul Sânandrei, care evoluează în seria a V-a a Ligii a III-a și este antrenată de arădeanul Mircea Aslău. Meciul, disputat pe parcursul a trei reprize a câte 30 de minute, s-a încheiat la egalitate, 2-2, golurile UTA-ei fiind marcate de Țucudean (min. 25) și Drida (min. 90).
Trupa arădeană a folosit formule aproape diferite în fiecare repriză, tehnicienii alegând să ofere tuturor componenților lotului posibilitatea să joace. Meciul a fost unul banal, de antrenament, în care utiștii nici n-au reușit mare lucru, dar nici nu s-au întrebuințat serios, în cursul după-amiezii având programat încă un antrenament.

UTA R1: Mârne – Olariu, Pocuca, Pascariu, Văsâie – Militaru, Georgiu, Copil, Ghindaru – Mitu, Țucudean.
UTA R2: Bujor – Olariu, Pocuca, Pașcovici, Văsâie – Militaru (Leucuța), Drida, Copil (Mutulescu), Fritea – Țucudean, Edson.
UTA R3: Bodea – Toc, Pascariu, Muth, Ghindaru – Polgar, Chindriș, Jăpălău, Gavrilă – Negru (Drida), Leucuța.