![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Aducerea lui Gheorghe Poenaru în postura de antrenor principal la FCM Bacău, a presupus și problema desemnării unui ajutor pentru acesta. În cele din urmă, oficialii băcăuani s-au hotărât asupra lui Daniel Bogdan, fost antrenor cu portarii până la sosirea lui Poenaru.
Inițial, la startul campionatului, Daniel Bogdan s-a ocupat de pregătirea portarilor de la FCM Bacău II, echipă care evoluează în Liga a III-a. După egalul înregistrat de FCM Bacău în partida cu Dinamo II, Dumitru Sechelariu i-a schimbat între ei pe antrenorii de portari ai celor două echipe de seniori ale clubului. Astfel, Bogdan a ajuns la prima echipă, în timp ce Gheorghe Popa i-a luat locul la FCM Bacău II.
Â
articol scris de Mihai Andrieș
Â