„Regele” și-a băgat jucătorii în ședință după egalul cu „lanterna roșie”

07 Apr. 2012, 22:59 Campionat

Aflat în tribuna oficială a stadionului din Crâng, Gheorghe Hagi s-a arătat extrem de nemulțumit de evoluția echipei sale, Viitorul Constanța, care nu a reușit decât un rezultat de egalitate (1-1) în meciul cu ,,lanterna roșie”, Gloria Buzău. La pauză, „Regele” a mers la vestiar unde și-a muștruluit jucătorii, iar după terminarea partidei i-a băgat în ședință aproape o oră. Hagi a catalogat jocul echipei sale din prima repriză ca fiind unul prost.

,,Normal că sunt supărat și i-am băgat în ședintă fiindcă eu nu pot să accept ca atunci când ai meciurile în mână să faci cadouri adversarei și după aceea să pierzi puncte importante cum s-a întâmplat și azi. Din fericire, am rămas pe primul loc, însă am făcut să se apropie mai multe echipe de noi. Trebuie să ducem lupta pentru promovare pe toate fronturile și ne temem doar de noi.”, a declarat Gheorghe Hagi la finalul meciului cu Gloria.