Final de an aglomerat pentru echipele din Liga 2. FRF a stabilit programul meciurilor și televizărilor ultimelor patru etape din 2018. Runda a 18-a debutează joi, cu Petrolul – UTA

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Nov. 2018, 20:25 Actualizat: 20 Nov. 2018, 20:31 Campionat
Final de an aglomerat pentru echipele din Liga 2.  FRF a stabilit programul meciurilor și televizărilor ultimelor patru etape din 2018. Runda a 18-a debutează joi, cu Petrolul – UTA

Patru etape de Liga 2 au mai rămas de disputat în acest an, asta în cazul în care vremea va permite ca toate să se desfășoare conform datelor stabilite inițial, iar FRF și televiziunile care dețin drepturile să transmită câte patru jocuri pe rundă au și hotărât programul. Pentru cluburile din eșalonul secund urmează o perioadă foarte încărcată, cu trei meciuri într-un interval de puțin mai mult de o săptămână, 22 noiembrie – 2 decembrie, și apoi un ultim joc stabilit în perioada 7-9 decembrie.

Etapa a 18-a, cea care va avea loc la finalul acestei săptămâni, debutează încă de joi seară, cu derby-ul de la Ploiești dintre Petrolul și UTA. Vineri sunt stabilite alte două partide. De la ora 17:00 începe CS Mioveni – ACS Poli, iar de la ora 17:30, la Pitești are loc FC Argeș – Academica Clinceni. Sâmbătă, la ora clasită, 11:00, se joacă la Petroșani, Bacău și București (Juventus), de la ora 12:00 – la Sânmartin, de la ora 13:00 – la Constanța, iar de la ora 14:00 – la Timișoara (Știința). Ultima partidă a rundei are loc duminică, începând cu ora 15:30, la Cluj-Napoca, între „U” Cluj și CS Balotești.

Apoi urmează etapa a 19-a, intermediară, care debutează marți și se încheie joi după-amiază, iar după două zile începe etapa a 20-a, programată să aibă meciuri sâmbătă și duminică.

În fine, ultima rundă a Ligii 2 în acest an, a 21-a, începe vineri, 7 decembrie, cu două jocuri, și se încheie duminică, după partida FC Argeș – Pandurii.

Desfășurarea LIVE-TEXT a meciurilor din campionatul Ligii 2 o poți urmări doar pe Liga2.ro, singurul site național care promovează fotbalul din ligile inferioare.

VEZI CLASAMENTUL LIGII 2 și GOLGHETERII

Programul etapei a 18-a:

joi, 22 noiembrie, ora 19:30
Petrolul Ploiești – UTA Arad DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

vineri, 23 noiembrie, ora 17:00
CS Mioveni – ACS Poli Timișoara

vineri, 23 noiembrie, ora 17:30
FC Argeș – Academica ClinceniDigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

sâmbătă, 24 noiembrie, ora 11:00
Energeticianul – Metaloglobus București
Aerostar Bacău – Sportul Snagov
Daco-Getica București – Ripensia Timișoara

sâmbătă, 24 noiembrie, ora 12:00
Luceafărul Oradea – Chindia Târgoviște DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

sâmbătă, 24 noiembrie, ora 13:00
SSC Farul Constanța – Dacia Unirea Brăila

sâmbătă, 24 noiembrie, ora 14:00
ASU Politehnica Timișoara – Pandurii Târgu Jiu

duminică, 25 noiembrie, ora 15:30
Universitatea Cluj – CS Balotești DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

Programul etapei a 19-a:

marți, 27 noiembrie, ora 14:00
Academica Clinceni – Petrolul Ploiești DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

miercuri, 28 noiembrie, ora 11:00
CS Balotești – Aerostar Bacău

miercuri, 28 noiembrie, ora 14:00
Dacia Unirea Brăila – Luceafărul Oradea
ACS Poli Timișoara – Daco-Getica București
UTA Arad – CS Mioveni
Sportul Snagov – FC Argeș
Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj
DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV
Metaloglobus București – ASU Politehnica Timișoara

miercuri, 28 noiembrie, ora 17:00
Ripensia Timișoara – SSC Farul Constanța DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

joi, 29 noiembrie, ora 14:00
Chindia Târgoviște – Energeticianul DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

Programul etapei a 20-a:

sâmbătă, 1 decembrie, ora 11:00
Pandurii Târgu Jiu – Aerostar Bacău
CS Balotești – FC Argeș
Academica Clinceni – CS Mioveni
UTA Arad – Daco-Getica București
Ripensia Timișoara – Dacia Unirea Brăila

sâmbătă, 1 decembrie, ora 12:00
Sportul Snagov – Petrolul Ploiești DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

sâmbătă, 1 decembrie, ora 14:00
ACS Poli Timișoara – SSC Farul Constanța DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 2 decembrie, ora 11:00
Luceafărul Oradea – Energeticianul

duminică, 2 decembrie, ora 12:00
Metaloglobus București – Universitatea Cluj DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 2 decembrie, ora 14:00
Chindia Târgoviște – ASU Politehnica TimișoaraDigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

Programul etapei a 21-a:

vineri, 7 decembrie, ora 17:30
Petrolul Ploiești – CS Balotești DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

vineri, 7 decembrie, ora 19:30
Universitatea Cluj – Chindia TârgovișteDigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

sâmbătă, 8 decembrie, ora 11:00
Ripensia Timișoara – Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila – ACS Poli Timișoara
Daco-Getica București – Academica Clinceni
CS Mioveni – Sportul Snagov
Aerostar Bacău – Metaloglobus București
ASU Politehnica Timișoara – Energeticianul

sâmbătă, 8 decembrie, ora 11:30
SSC Farul Constanța – UTA Arad – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 9 decembrie, ora 12:00
FC Argeș – Pandurii Târgu Jiu DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

VEZI CLASAMENTUL LIGII 2 și GOLGHETERII

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Nov. 2018, 20:25 Actualizat: 20 Nov. 2018, 20:31 Campionat
Pe aceeași temă