FC Drobeta n-a mai debutat cu victorie

16 Aug. 2009, 16:06 Campionat
FC Drobeta** n-a mai debutat cu victorie

Dacă în august 2007, cu Marian Bucurescu pe bancă, învingea în runda inaugurală Gaz Metan Mediaș (3-2), iar anul trecut câștiga la „U” Cluj (2-1) cu Iulian Mihăescu la timonă, FC Drobeta n-a izbutit decât o remiză, scor 0-0 la FC Silvania Șimleu Silvaniei, în startul celui de-al treilea sezon bifat de la revenirea în eșalonul secund.

Readucerea lui Bucurescu la echipă n-a adus succesul așteptat de oficialii severineni, care sperau să se întoarcă cu toate cele trei puncte de pe terenul nou – promovatei din județul Sălaj. „Nu suntem mulțumiți de rezultat și, în special, de jocul din prima repriză, unul neașteptat de slab. Trebuia câștigat acest meci. În partea secundă am reușit să jucăm ofensiv și puteam învinge. Practic, a fost o partidă cu două reprize diametral opuse”, a precizat președintele Vasile Mănescu, amintindu-și că echipa n-a câștigat în returul sezonului trecut niciun meci în deplasare.

Articol scris de: Mircea OGLINDOIU