![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Valeriu Iftime, acționarul FC Botoșani, și-a anunțat retragerea financiară de la echipă. Acesta deține 97% din acțiuni și speră să găsească un înlocuitor.
"Nu mai pot investi bani în fotbal în condițiile actuale. Nu știu ce se va întampla cu clubul. Sunt niște datorii, dar le voi achita și sper să găsesc pe cineva interesat să preia echipa", a declarat Iftime.
Â
Acționarul a mai pus că va renunța la mai mulți jucători care nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor în turul campionatului.