Alege cel mai bun jucător al etapelor 17 și 15!

Autor: Mihai Andries Publicat: 06 Mar. 2014, 15:41 Actualizat: 06 Mar. 2014, 15:42 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapelor 17 și 15!

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Virgil DRĂ‚GHIA (Rapid)

Etapa 2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 3 S1i: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 4 S1/ 3 S2: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 5 S1/ 4 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 6 S1/ 5 S2: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 7 S1i: Georgian MARCU (Gloria Buzău)

Etapa 8 S1 / 6 S2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 9 S1 / 7 S2: Daniel IANCU (CSM Râmnicu Vâlcea)

Etapa 10 S1 / 8 S2: Dorel STOICA (FC U Craiova)

Etapa 11 S1 / 9 S2: Constantin ROȘU (Gloria Bistrița)

Etapa 12 S1 / 10 S2: Răzvan GOROVEI (CS U Craiova)

Etapa 13 S1 / 11 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 14 S1 / 12 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 15 S1 / 13 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 16 S1 / 14 S2: Mihai DEACONESCU (CSM Rm. Vâlcea)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Iată propunerile:

Seria I

Dunărea Galați – Unirea Slobozia      2-1 / Firat ÇENK *** (Dunărea)
ACS Berceni – Rapid CFR Suceava      4-1 / Alexandru BĂ‚DĂ‚UȚĂ‚ **** (Berceni)
FC Clinceni – CSMS Iași      1-2 / Adrian OLAH **** (CSMS Iași)
CF Brăila – Farul Constanța       1-1 / Claudiu IONESCU *** (CF Brăila)
SC Bacău – Rapid București      1-2 / Emil DICĂ‚ (foto) *** (Rapid)
Unirea Tărlungeni și Gloria Buzău au stat.

Seria II

CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mioveni    1-0 / Ionuț STOICA *** (CSM)
Olimpia Satu Mare – UTA      2-0 / Alexandru BOȘTINĂ‚ *** (Olimpia)
FC Bihor – Gloria Bistrița      1-0 / Andrei HAȘ *** (FC Bihor)
Minerul Motru – Metalul Reșița      0-0 / Andrei DICU *** (Minerul)
CS U Craiova – ASA Târgu Mureș      1-2 / Ousmane N’DOYE *** (ASA)
FC Olt – U Craiova nu s-a disputat deoarece oaspeții nu s-au prezentat

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ
Foto: Dan DUȚĂ‚

Autor: Mihai Andries Publicat: 06 Mar. 2014, 15:41 Actualizat: 06 Mar. 2014, 15:42 Liga 2
Pe aceeași temă