Alege cel mai bun jucător al etapelor 16 și 14!

Autor: Mihai Andries Publicat: 02 Dec. 2013, 11:15 Actualizat: 02 Dec. 2013, 11:16 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapelor 16 și 14!

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Virgil DRĂ‚GHIA (Rapid)

Etapa 2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 3 S1i: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 4 S1/ 3 S2: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 5 S1/ 4 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 6 S1/ 5 S2: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 7 S1i: Georgian MARCU (Gloria Buzău)

Etapa 8 S1 / 6 S2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 9 S1 / 7 S2: Daniel IANCU (CSM Râmnicu Vâlcea)

Etapa 10 S1 / 8 S2: Dorel STOICA (FC U Craiova)

Etapa 11 S1 / 9 S2: Constantin ROȘU (Gloria Bistrița)

Etapa 12 S1 / 10 S2: Răzvan GOROVEI (CS U Craiova)

Etapa 13 S1 / 11 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 14 S1 / 12 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 15 S1 / 13 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Iată propunerile:

Seria I

Rapid CFR Suceava – Dunărea Galați      2-0 / Cătălin PASCAL *** (Rapid)
Unirea Slobozia – FC Clinceni      1-0 / Florentin TUDORACHE *** (Unirea)
CSMS Iași – CF Brăila     1-2 / Sorin FRUNZĂ‚ *** (Brăila)
Farul Constanța – SC Bacău      0-3 / Adrian HURDUBEI *** (SC Bacău)
Rapid București – Unirea Tărlungeni      0-1 / Florin IACOB ***** (Tărlungeni)
Sportul – ACS Berceni  – nu s-a disputat, gazdele fiind excluse din campionat.
Gloria Buzău a stat.

Seria II

UTA Arad – CSM Râmnicu Vâlcea    1-1 / Mihai DEACONESCU *** (CSM)
CS Mioveni – FC Bihor      1-0 / Ciprian TĂ‚NASĂ‚ *** (Mioveni)
Gloria Bistrița – FC Olt     0-0 / Alin GLIGOR ** (FC Olt)
FC U Craiova – Minerul Motru     2-0 / Michael BAIRD *** (U Craiova)
Metalul Reșița – CS U Craiova      0-2 / Bogdan VĂ‚TĂ‚JELU *** (Metalul)
ASA Târgu Mureș – Olimpia Satu Mare      1-0 / Claudiu BUMBA *** (ASA)

Foto: Florin CEAUȘU

Autor: Mihai Andries Publicat: 02 Dec. 2013, 11:15 Actualizat: 02 Dec. 2013, 11:16 Liga 2
Pe aceeași temă