Alege cel mai bun jucător al etapei a 6-a din play-off și play-out

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 May. 2015, 16:03 Actualizat: 12 May. 2015, 16:06 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 6-a din play-off și play-out

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Câștigătorii pe etape ale sezonului regulat au fost desemnați:

Etapa 1: Ștefan CIUCULESCU (CS Balotești)

Etapa 2: Daniel BĂ‚LAN (Rapid CFR)

Etapa 3: Andrei ROHEȚKI (Rapid CFR)

Etapa 4: Marius MATEI (Rapid CFR)

Etapa 5: Sascha MARINKOVICI (Rapid CFR)

Etapa 6: Florin PLECANCIUC (Rapid CFR)

Etapa 7: Alexandru MARIN (ACS Berceni)

Etapa 8: Cristian BĂ‚RBUȚ (ACS Poli)

Etapa 9: Stelian NICOLIȚĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 10: Sorin FRUNZĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 11: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Etapa 12: Dorin SEMEGHIN (Rapid CFR)

Etapa 13: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Etapa 14: Valentin MUNTEANU (Fortuna)

Etapa 15: Bogdan SPĂ‚TARU (CF Brăila)

Etapa 16: Vasile GHEORGHE (CF Brăila)

Etapa 17: Marius JIANU (Farul)

Etapa 18: Florin LAZĂ‚R (FC Bihor)

Etapa 19: Florin LAZĂ‚R (FC Bihor)

Etapa 20: Adrian SĂ‚LĂ‚GEANU (Olimpia)

Etapa 21: Alexandru MARINAȘ (CS Balotești)

Etapa 22: Claudiu DUMITRESCU (Gloria Buzău)

Câștigătorii pe etape din play-off și play-out:

Etapa 1: Vasile GHEORGHE (FC Olt)

Etapa 2: Romario RUS (Olimpia)

Etapa 3: Alexandru SORIAN (FC Bihor)

Etapa 4: Claudiu DUMITRESCU (Gloria Buzău)

Etapa 5: Salvatore NOVELLO (CF Brăila)

Iată propunerile:

Seria I, etapa 6 – play-off

9 mai, ora 11:00
Academica Argeș Pitești – FC Voluntari     0-1 / Marius ENE *** (Voluntari)
Rapid CFR Suceava – SC Bacău     1-3 / Cosmin NEAGU *** (Bacău)
Gloria Buzău – CF Brăila     4-1 / Clement PĂ‚LIMARU ***** (Buzău)

Seria I, etapa 6 – play-out

9 mai, ora 11:00
Farul Constanța – CS Balotești     3-3 / Marco ENCIU *** (Farul)
ACS Berceni – FCM Dorohoi     1-1 / Alin NISTOR *** (Berceni)

Seria a II-a, etapa 6 – play-off

9 mai, ora 11:00
Metalul Reșița – ACS Poli Timișoara     0-3 / Pedro HENRIQUE (foto) **** (ACS Poli)
Unirea Tărlungeni – Olimpia Satu Mare     2-1 / Sorin MARIN *** (Tărlungeni)

FC Olt Slatina – CS Mioveni     0-3
FC Olt s-a retras din campionat în play-off și pierde toate meciurile la „masa verde”.

Seria a II-a, etapa 6 – play-out

9 mai, ora 11:00
FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea     1-1 / Dragoș FIRȚULESCU *** (Vâlcea)
Șoimii Pâncota – FC Caransebeș     1-3 / Alin ROMAN **** (Caransebeș)

Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 May. 2015, 16:03 Actualizat: 12 May. 2015, 16:06 Liga 2
Pe aceeași temă