Alege cel mai bun jucător al etapei a 3-a din play-off și play-out

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Apr. 2015, 14:04 Actualizat: 20 Apr. 2015, 14:05 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 3-a din play-off și play-out

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Câștigătorii pe etape ale sezonului regulat au fost desemnați:

Etapa 1: Ștefan CIUCULESCU (CS Balotești)

Etapa 2: Daniel BĂ‚LAN (Rapid CFR)

Etapa 3: Andrei ROHEȚKI (Rapid CFR)

Etapa 4: Marius MATEI (Rapid CFR)

Etapa 5: Sascha MARINKOVICI (Rapid CFR)

Etapa 6: Florin PLECANCIUC (Rapid CFR)

Etapa 7: Alexandru MARIN (Berceni)

Etapa 8: Cristian BĂ‚RBUȚ (ACS Poli)

Etapa 9: Stelian NICOLIȚĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 10: Sorin FRUNZĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 11: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Etapa 12: Dorin SEMEGHIN (Rapid CFR)

Etapa 13: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Etapa 14: Valentin MUNTEANU (Fortuna)

Etapa 15: Bogdan SPĂ‚TARU (Brăila)

Etapa 16: Vasile GHEORGHE (Brăila)

Etapa 17: Marius JIANU (Farul)

Etapa 18: Florin LAZĂ‚R (FC Bihor)

Etapa 19: Florin LAZĂ‚R (FC Bihor)

Etapa 20: Adrian SĂ‚LĂ‚GEANU (Olimpia)

Etapa 21: Alexandru MARINAȘ (Balotești)

Etapa 22: Claudiu DUMITRESCU (Gloria Buzău)

Câștigătorii pe etape din play-off și play-out:

Etapa 1: Vasile GHEORGHE (FC Olt)

Etapa 2: Romario RUS (Olimpia)

Iată propunerile:

Seria I, etapa 3 – play-off

18 aprilie, ora 11:00
FC Voluntari – Gloria Buzău     5-2 / Sorin RĂ‚DOI **** (Voluntari)
Academica Argeș Pitești – Rapid CFR Suceava     6-0  / Milos DELETIC **** (Academica)
CF Brăila – SC Bacău     0-1  / Cosmin NEAGU *** (Bacău)

Seria I, etapa 3 – play-out

18 aprilie, ora 11:00
FCM Dorohoi – Farul Constanța     5-1 / Natanael PAVĂ‚L *** (Dorohoi)
ACS Berceni – CS Balotești     1-0 / Alin PĂ‚TRAȘCU *** (Berceni)

Seria a II-a, etapa 3 – play-off

18 aprilie, ora 11:00
ACS Poli Timișoara – Unirea Tărlungeni     1-0 / Robert ELEK *** (ACS Poli)
Metalul Reșița – FC Olt Slatina     1-1 / Leonard MANOLE *** (Metalul)
Olimpia Satu Mare – CS Mioveni     2-4 / Roberto AYZA *** (Mioveni)

Seria a II-a, etapa 3 – play-out

18 aprilie, ora 11:00
FC Caransebeș – FC Bihor Oradea     1-2 / Alexandru SORIAN **** (FC Bihor)
Șoimii Pâncota – CSM Râmnicu Vâlcea     1-0 / Adrian RUSU (foto) *** (Șoimii)

Foto: Sport Arad

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Apr. 2015, 14:04 Actualizat: 20 Apr. 2015, 14:05 Liga 2
Pe aceeași temă