Alege cel mai bun jucător al etapei a 24-a!

Autor: Mihai Andries Publicat: 05 May. 2013, 19:46 Actualizat: 05 May. 2013, 19:47 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 24-a!

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Tudor MÂNDRUȘCĂ‚ (Unirea AIba Iulia)

Etapa a 2-a: Clement PĂ‚LIMARU (CS Otopeni)

Etapa a 3-a: Mihai PETRESCU (Unirea AIba Iulia)

Etapa a 4-a: Dinu TODORAN (FC Botoșani)

Etapa a 5-a: Maximiliano LASO (UTA)

Etapa a 6-a: Liviu MIHAI (Unirea Slobozia)

Etapa a 7-a: Ionuț ȘERBAN (Chindia Târgoviște)

Etapa a 8-a: Maximiliano LASO (UTA)

Etapa a 9-a: Alexandru BĂ‚LUȚĂ‚ (Chindia)

Etapa a 10-a: Maximiliano LASO (UTA)

Etapa a 11-a: Alexandru CIOCÂLTEU (Brăila)

Etapa a 12-a: Marius CROITORU (Botoșani)

Etapa a 13-a: Gabriel VAȘVARI (Botoșani)

Etapa a 14-a: Adrian VICIU (Săgeata)

Etapa a 15-a: George ZAHARIA (CS Mioveni)

Etapa a 16-a: Maximiliano LASO (UTA)

Etapa a 17-a: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa a 18-a: George CÂRJAN (Botoșani)

Etapa a 19-a: Maximiliano LASO (UTA)

Etapa a 20-a: George CÂRJAN (Botoșani)

Etapa a 21-a: Bogdan RUSU (Brăila)

Etapa a 22-a: George CÂRJAN (Botoșani)

Etapa a 23-a: Alexandru CIOCÂLTEU (Brăila)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei 23 în sondajul de pe prima pagină a site-ului. Iată propunerile:

Seria I

FC Botoșani – CF Brăila    1-0 / Marius CROITORU *** (Botoșani)
Dunărea Galați – ACS Buftea  0-1 / Artiom KARAMYAN *** (Buftea)
Farul – Dinamo II    5-2 / Sorin CHIȚU (foto) **** (Farul)
CS Otopeni – Săgeata Năvodari 0-1 / Marius TIGOIANU *** (Săgeata)
Rapid CFR Suceava – Chindia    3-0 / Mircea NEGRU **** (Rapid)

Delta Tulcea, Unirea Slobozia și Sportul au stat.

Seria II

ACS Poli – CSM Rm. Vâlcea   4-0 / Alin ȘERONI *** (ACS Poli)
FC Bihor – FCM Tg. Mureș     1-2 / Sergiu HANCA *** (FCM Tg. Mureș)
CS Mioveni – Luceafărul Oradea  0-0 / Alin SĂ‚LĂ‚JAN *** (Luceafărul)
UTA – FC Argeș    3-0 / Christian MONAC **** (UTA)
Corona Brașov – Alro Slatina  4-1 / Ion COMAN **** (Corona)

Unirea Alba Iulia – Damila   0-3 / Gazdele s-au retras din campionat.
FC Maramureș a stat.

Articol de Mihai ANDRIEȘ
Foto: Alexandru RAITA

Autor: Mihai Andries Publicat: 05 May. 2013, 19:46 Actualizat: 05 May. 2013, 19:47 Liga 2
Pe aceeași temă