Alege cel mai bun jucător al etapei a 10-a din play-off

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Jun. 2015, 15:07 Actualizat: 04 Jun. 2015, 15:08 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapei a 10-a din play-off

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Câștigătorii pe etape ale sezonului regulat au fost desemnați:

Etapa 1: Ștefan CIUCULESCU (CS Balotești)

Etapa 2: Daniel BĂ‚LAN (Rapid CFR)

Etapa 3: Andrei ROHEȚKI (Rapid CFR)

Etapa 4: Marius MATEI (Rapid CFR)

Etapa 5: Sascha MARINKOVICI (Rapid CFR)

Etapa 6: Florin PLECANCIUC (Rapid CFR)

Etapa 7: Alexandru MARIN (ACS Berceni)

Etapa 8: Cristian BĂ‚RBUȚ (ACS Poli)

Etapa 9: Stelian NICOLIȚĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 10: Sorin FRUNZĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 11: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Etapa 12: Dorin SEMEGHIN (Rapid CFR)

Etapa 13: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Etapa 14: Valentin MUNTEANU (Fortuna)

Etapa 15: Bogdan SPĂ‚TARU (CF Brăila)

Etapa 16: Vasile GHEORGHE (CF Brăila)

Etapa 17: Marius JIANU (Farul)

Etapa 18: Florin LAZĂ‚R (FC Bihor)

Etapa 19: Florin LAZĂ‚R (FC Bihor)

Etapa 20: Adrian SĂ‚LĂ‚GEANU (Olimpia)

Etapa 21: Alexandru MARINAȘ (CS Balotești)

Etapa 22: Claudiu DUMITRESCU (Gloria Buzău)

Câștigătorii pe etape din play-off și play-out:

Etapa 1: Vasile GHEORGHE (FC Olt)

Etapa 2: Romario RUS (Olimpia)

Etapa 3: Alexandru SORIAN (FC Bihor)

Etapa 4: Claudiu DUMITRESCU (Gloria Buzău)

Etapa 5: Salvatore NOVELLO (CF Brăila)

Etapa 6: Clement PĂ‚LIMARU (Gloria Buzău)

Câștigătorii pe etape din play-off:

Etapa 7: Leonard MANOLE (Metalul Reșița)

Etapa 8: Răzvan ADĂ‚SCĂ‚LIȚEI (SC Bacău)

Etapa 9: Octavian POPESCU (CS Mioveni)

 

Iată propunerile:

Seria I, etapa 10 – play-off

30 mai, ora 11:00
CF Brăila – FC Voluntari     0-1 / Mihai VODUȚ *** (Voluntari)
SC Bacău – Academica Argeș Pitești     0-0 / Răzvan PETRARIU **** (Bacău)
Gloria Buzău – Rapid CFR Suceava     3-1 / Nini POPESCU (foto) **** (Buzău)

Seria a II-a, etapa 10 – play-off

30 mai, ora 11:00
Olimpia Satu Mare – ACS Poli Timișoara     1-1 / Dumitru MUNTEAN *** (Olimpia)
CS Mioveni – Metalul Reșița     3-1 / Roberto AYZA *** (Mioveni)

Unirea Tărlungeni – FC Olt Slatina     3-0
FC Olt s-a retras din campionat în play-off și pierde toate meciurile la „masa verde”.

Foto: Adi SOARE

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Jun. 2015, 15:07 Actualizat: 04 Jun. 2015, 15:08 Liga 2
Pe aceeași temă