Alege cel mai bun jucător al etapei 4 play-off/play-out

Autor: Mihai Andries Publicat: 08 May. 2014, 17:29 Actualizat: 08 May. 2014, 17:30 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapei 4 play-off/play-out

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Virgil DRĂ‚GHIA (Rapid)

Etapa 2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 3 S1i: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 4 S1/ 3 S2: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 5 S1/ 4 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 6 S1/ 5 S2: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 7 S1i: Georgian MARCU (Gloria Buzău)

Etapa 8 S1 / 6 S2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 9 S1 / 7 S2: Daniel IANCU (CSM Râmnicu Vâlcea)

Etapa 10 S1 / 8 S2: Dorel STOICA (FC U Craiova)

Etapa 11 S1 / 9 S2: Constantin ROȘU (Gloria Bistrița)

Etapa 12 S1 / 10 S2: Răzvan GOROVEI (CS U Craiova)

Etapa 13 S1 / 11 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 14 S1 / 12 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 15 S1 / 13 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 16 S1 / 14 S2: Mihai DEACONESCU (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 17 S1 / 15 S2: Emil DICĂ‚ (Rapid București)

Etapa 18 S1 / 16 S2: Cătălin DOMAN (Rapid București)

Etapa 19 S1i: Liviu MIHAI (CSMS Iași)

Etapa 20 S1 / 17 S2: Clement PĂ‚LIMARU (CSMS Iași)

Etapa 21 S1 / 18 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)

Etapa 22 S1 / 19 S2: Nicușor MĂ‚STĂ‚CAN (Dunărea Galați)

Etapa 23 S1 / 20 S2: Liviu MIHAI (CSMS Iași)

Etapa 24 S1 / 21 S2: Clement PĂ‚LIMARU (CSMS Iași)

Etapa 21 S1 / 18 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)

Etapa 22 S1 / 19 S2: Nicușor MĂ‚STĂ‚CAN (Dunărea Galați)

Etapa 23 S1 / 20 S2: Liviu MIHAI (CSMS Iași)

Etapa 24 S1 / 21 S2: Clement PĂ‚LIMARU (CSMS Iași)

Etapa 25 S1i: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 26 S1 / 22 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)


 

Etapa 1 play-off / play-out: Alessandro CAPARCO (CSMS Iași)

Etapa 2 play-off / play-out: Emil DICĂ‚ (Rapid București)

Etapa 3 play-off / play-out: Emil DICĂ‚ (Rapid București)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Iată propunerile:

Seria I – Play-off

Unirea Slobozia – FC Clinceni     0-1 / Laurențiu VENȚER *** (Clinceni)
SC Bacău – ACS Berceni     1-1 / Adrian HURDUBEI *** (SC Bacău)
CSMS Iași – Rapid București     0-0 / Adrian OLAH *** (CSMS)

Seria I – Play-out

Farul Constanța – Dunărea Galați     0-0 / Vladimir NEAGU (foto, stânga) *** (Farul)
Rapid CFR Suceava – CF Brăila         0-0 / Cristian MITREA *** (Brăila)
Gloria Buzău – Unirea Tărlungeni     0-0 / Andrei PUȘCAȘU *** (Buzău)

Seria a II-a – Play-off

FC Olt Slatina – CSM Râmnicu Vâlcea         0-2 / Adrian CODIN *** (CSM)
Gloria Bistrița – ASA Târgu Mureș         0-1 / Ousmane N’DOYE *** (ASA)
CS Universitatea Craiova – Metalul Reșița         1-2 / Silviu MUREȘAN *** (Metalul)

Seria a II-a – Play-out

CS Mioveni – FC Bihor Oradea     1-1 / Mihai OLTEANU *** (Mioveni)
Olimpia Satu Mare – UTA Arad         4-0 / Denis LEMAC *** (Olimpia)

Minerul Motru a stat, deoarece FC Universitatea Craiova s-a retras în returul sezonului regulat.

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ
Foto: Alexandru RAITA

Autor: Mihai Andries Publicat: 08 May. 2014, 17:29 Actualizat: 08 May. 2014, 17:30 Liga 2
Pe aceeași temă