Alege cel mai bun jucător al etapei 14

Autor: Mihai Andries Publicat: 25 Nov. 2014, 03:35 Actualizat: 25 Nov. 2014, 22:12 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapei 14

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Ștefan CIUCULESCU (CS Balotești)

Etapa 2: Daniel BĂ‚LAN (Rapid CFR)

Etapa 3: Andrei ROHEȚKI (Rapid CFR)

Etapa 4: Marius MATEI (Rapid CFR)

Etapa 5: Sascha MARINKOVICI (Rapid CFR)

Etapa 6: Florin PLECANCIUC (Rapid CFR)

Etapa 7: Alexandru MARIN (Berceni)

Etapa 8: Cristian BĂ‚RBUȚ (ACS Poli)

Etapa 9: Stelian NICOLIȚĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 10: Sorin FRUNZĂ‚ (CF Brăila)

Etapa 11: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Etapa 12: Dorin SEMEGHIN (Rapid CFR)

Etapa 13: Andrei ANTOHI (Fortuna)

Iată propunerile:

Seria I

 

CSM Unirea Slobozia – Săgeata Năvodari     3-2 / Marius JIANU (foto) **** (Slobozia)
Rapid CFR Suceava – CF Brăila     2-1 / Dorin SEMEGHIN *** (Rapid)
SC Bacău – FCM Dorohoi     2-0 / Răzvan ADĂ‚SCĂ‚LIȚEI *** (Bacău)
FC Voluntari – Gloria Buzău     5-1 / George CĂ‚LINȚARU *** (Voluntari)
Academica Argeș Pitești – Farul Constanța    2-0 / Vlad RUSU *** (Academica)
ACS Berceni – CS Balotești     1-1 / Epaminonda NICU *** (Berceni)

Seria a II-a

Metalul Reșița – CS Mioveni    1-1 / Leonard MANOLE *** (Metalul)
Olimpia Satu Mare – AFC Fortuna     1-1 / Valentin MUNTEANU *** (Fortuna)
FC Bihor Oradea – Șoimii Pâncota    0-0 / Cristian CIGAN *** (FC Bihor)
Unirea Tărlungeni – FC Caransebeș     2-1 / Robert ELEK *** (Unirea)
ACS Poli Timișoara – CSM Râmnicu Vâlcea     0-0 / Bela FEJER *** (CSM)
FC Olt Slatina a stat.

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ
 

Autor: Mihai Andries Publicat: 25 Nov. 2014, 03:35 Actualizat: 25 Nov. 2014, 22:12 Liga 2
Pe aceeași temă