Alege cel mai bun jucător al etapei 10 play-off / play-out

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 Jun. 2014, 17:47 Actualizat: 11 Jun. 2014, 17:48 Liga 2
Alege cel mai bun jucător  al etapei 10 play-off / play-out

www.liga2.ro continuă și în acest sezon seria anchetelor pentru desemnarea celui mai bun jucător al rundei, stabilit prin votul cititorilor site-ului. Nominalizările sunt făcute de corespondenții Prosport, care vor desemna în fiecare rundă jucătorul meciului, acordând acestuia și un număr de stele cuprins în 1 și 5.

NOTĂ‚: Precizăm faptul că din sondaje sunt eliminate voturile multiple și din acest motiv rezultatele finale pot fi substanțial diferite față de cele afișate.

Câștigătorii pe etape până acum sunt:

Etapa 1: Virgil DRĂ‚GHIA (Rapid)

Etapa 2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 3 S1i: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 4 S1/ 3 S2: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 5 S1/ 4 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 6 S1/ 5 S2: Petre IVANOVICI (Farul)

Etapa 7 S1i: Georgian MARCU (Gloria Buzău)

Etapa 8 S1 / 6 S2: Alexandru IONIȚĂ‚ II (Rapid)

Etapa 9 S1 / 7 S2: Daniel IANCU (CSM Râmnicu Vâlcea)

Etapa 10 S1 / 8 S2: Dorel STOICA (FC U Craiova)

Etapa 11 S1 / 9 S2: Constantin ROȘU (Gloria Bistrița)

Etapa 12 S1 / 10 S2: Răzvan GOROVEI (CS U Craiova)

Etapa 13 S1 / 11 S2: Mădălin CIUCĂ‚ (FC U Craiova)

Etapa 14 S1 / 12 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 15 S1 / 13 S2: Sergiu NEGRUȚ (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 16 S1 / 14 S2: Mihai DEACONESCU (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 17 S1 / 15 S2: Emil DICĂ‚ (Rapid București)

Etapa 18 S1 / 16 S2: Cătălin DOMAN (Rapid București)

Etapa 19 S1i: Liviu MIHAI (CSMS Iași)

Etapa 20 S1 / 17 S2: Clement PĂ‚LIMARU (CSMS Iași)

Etapa 21 S1 / 18 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)

Etapa 22 S1 / 19 S2: Nicușor MĂ‚STĂ‚CAN (Dunărea Galați)

Etapa 23 S1 / 20 S2: Liviu MIHAI (CSMS Iași)

Etapa 24 S1 / 21 S2: Clement PĂ‚LIMARU (CSMS Iași)

Etapa 21 S1 / 18 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)

Etapa 22 S1 / 19 S2: Nicușor MĂ‚STĂ‚CAN (Dunărea Galați)

Etapa 23 S1 / 20 S2: Liviu MIHAI (CSMS Iași)

Etapa 24 S1 / 21 S2: Clement PĂ‚LIMARU (CSMS Iași)

Etapa 25 S1i: Daniel PANCU (Rapid)

Etapa 26 S1 / 22 S2: Costin CURELEA (CS U Craiova)


 

Etapa 1 play-off / play-out: Alessandro CAPARCO (CSMS Iași)

Etapa 2 play-off / play-out: Emil DICĂ‚ (Rapid București)

Etapa 3 play-off / play-out: Emil DICĂ‚ (Rapid București)

Etapa 4 play-off / play-out: Ousmane N’DOYE (ASA Târgu Mureș)

Etapa 5 play-off / play-out: Mădălin MARTIN (Rapid București)

Etapa 6 play-off / play-out: Mădălin MARTIN (Rapid București)

Etapa 7 play-off / play-out: Florin MATACHE (CSM Rm. Vâlcea)

Etapa 8 play-off / play-out: Daniel NICULAE (Rapid București)

Etapa 9 play-off / play-out: Alexandru COMAN (Rapid București)

După trecerea în revistă a nominalizărilor vă invităm să vă exprimați opțiunea pentru jucătorul etapei din acest weekend în sondajul de pe prima pagină a site-ului.

Iată propunerile:

Seria I – Play-off

SC Bacău – FC Clinceni     1-1 / Cornel CĂ‚INARI *** (Bacău)
Unirea Slobozia – Rapid București     1-1 / Marian FLOREA *** (Slobozia)
CSMS Iași – ACS Berceni     3-1 / Liviu MIHAI **** (Iași)

Seria I – Play-out

Farul Constanța – CF Brăila     1-2 / Laurențiu PETEAN *** (Brăila)
Rapid CFR Suceava – Unirea Tărlungeni     4-2 / Mircea NEGRU ***** (Suceava)
Gloria Buzău – Dunărea Galați     2-1 / Cristian PANTELIE *** (Buzău)

Seria a II-a – Play-off

FC Olt Slatina – ASA Târgu Mureș     1-0 / Petrică HUȚANU *** (Slatina)
Gloria Bistrița – Metalul Reșița     2-3 / Octavian VASILE (foto, în dreapta) *** (Reșița)
CS Universitatea Craiova – CSM Râmnicu Vâlcea     3-0 / Andrei IVAN *** (CSU)

Seria a II-a – Play-out

Olimpia Satu Mare – Minerul Motru     4-1 / Gabriel ROATIȘ *** (Olimpia)
CS Mioveni – FC UTA Arad     3-0 / Echipa oaspete nu a fost programată din cauza neplății baremurilor restante.

FC Bihor Oradea a stat, deoarece FC Universitatea Craiova s-a retras în returul sezonului regulat.

Foto: Timp online

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 Jun. 2014, 17:47 Actualizat: 11 Jun. 2014, 17:48 Liga 2
Pe aceeași temă