A fost stabilit programul primelor două etape ale noului sezon al Ligii 2. ”FC U” Craiova – Ripensia e primul joc televizat

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2020, 17:43 Actualizat: 26 Aug. 2020, 10:11 Liga 2
A fost stabilit programul primelor două etape ale noului sezon al Ligii 2. ”FC U” Craiova – Ripensia e primul joc televizat

Noul sezon al Ligii 2, ediția 2020/2021, care se va desfășura pe baza unui format inedit, și-a aflat programul în urma tragerii la sorți efectuate luni, 24 august, iar sâmbătă, 29 august, are programate primele meciuri. Etapa 1 începe sâmbătă și se încheie marți seară, 1 septembrie.

Federația Română de Fotbal și televiziunile deținătoare de drepturi de transmisie TV din Liga 2 au stabilit programul primelor două etape ale noii ediții a campionatului Liga 2.

U Craiova 1948 SA – Ripensia, primul meci televizat din noua ediție a Ligii 2

Prima etapă începe sâmbătă, când, de la ora 11:00, au loc meciuri la Slatina, Recea, Timișoara (Știința), Buzău, Slobozia și București (Metaloglobus), pentru ca de la ora 15:30 să aibă loc și primul joc televizat din noua ediție de campionat: U Craiova 1948 SA – Ripensia Timișoara, care are loc la Drobeta Turnu Severin. Rămâne de văzut, totuși, dacă ASU Poli își va muta meciul cu CS Mioveni la ora 14:00, așa cum are de gând.

În următoarele trei zile, duminică, luni și marți sunt stabilite câte un meci, la Târgu Jiu, Bacău, respectiv Ploiești, toate urmând a fi televizate.

Etapa a 2-a începe tot sâmbătă, pe 5 septembrie, și se întinde doar pe durata a trei zile, însă cele zece meciuri se desfășoară în nu mai puțin de șapte intervale orare.

În prima etapă va sta CSM Reșița, iar în cea de-a doua îi vine rândul Ripensiei Timișoara.

Liga2.ro, singurul site național care scrie exclusiv despre fotbalul din ligile inferioare, te va ține la curent, ca de obicei, despre tot ce mișcă în campionatul Liga 2.

Program etapa 1 Liga 2:

sâmbătă, 29 august, ora 11:00
CSM Slatina – Dunărea Călărași
Fotbal Comuna Recea – FK Csikszereda
ASU Politehnica Timișoara – CS Mioveni
SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna
Unirea Slobozia – Turris Oltul Turnu Măgurele
Metaloglobus București – Pandurii Târgu Jiu
CSM Reșița stă.

sâmbătă, 29 august, ora 15:30
U Craiova 1948 SA – Ripensia TimișoaraDigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

duminică, 30 august, ora 13:00
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – RapidDigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

luni, 31 august, ora 17:30
Aerostar Bacău – Universitatea ClujDigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

marți, 1 septembrie, ora 19:30
Petrolul Ploiești – Farul ConstanțaDigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Program etapa 2 Liga 2:

sâmbătă, 5 septembrie, ora 11:00
Turris Oltul Turnu Măgurele – Metaloglobus București
Concordia Chiajna – Unirea Slobozia
Dunărea Călărași – Fotbal Comuna Recea
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
Ripensia Timișoara stă.

sâmbătă, 5 septembrie, ora 14:00
Farul Constanța – Aerostar Bacău

sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:30
Rapid – Pandurii Târgu JiuDigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

sâmbătă, 5 septembrie, ora 20:00
FK Csikszereda – U Craiova 1948 SADigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

duminică, 6 septembrie, ora 13:00
CSM Reșița – Petrolul Ploiești DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

duminică, 6 septembrie, ora 18:30
CS Mioveni – SCM Gloria Buzău

luni, 7 septembrie, ora 18:30
Universitatea Cluj – ASU Politehnica TimișoaraDigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2020, 17:43 Actualizat: 26 Aug. 2020, 10:11 Liga 2
Pe aceeași temă