Pata, Mănăstirea și Mociu sunt primii lideri

Publicat: 25 Aug. 2011, 16:01 Actualizat: 25 Aug. 2011, 16:02 Ligi județene
Pata, Mănăstirea și Mociu  sunt primii lideri

Liga a IV-a Cluj a dat startul, duminică, noului campionat, sezonul 2011-2012. Dintre cele patru zone (Cluj, Dej, Gherla, Mociu), în trei s-au disputat prima etapă, doar în cea a Gherlei urmând a începe abia peste două săptămâni.

În zona Cluj, Voința Pata este primul lider după victoria cu 8-0 în fața Irisului Cluj-Napoca. În aprima rundă, toate echipele gazdă au câștigat, doar un singur meci terminându-se la egalitate.

În zona Gherla, Energia Mănăstirea a reușit scorul campionatului, 11-0 în deplasarea de la AS Zorile Buza. În prima etapă și Avântul Recea-Cristur a reușit un scor de neuitat, 7-1 cu Vulturul Bunești.

În ultima zonă în care s-au disputat meciuri, cea a Mociului, AS Meteor Mociu este lider după prima etapă grație victoriei cu 8-1 în fața Viitorului Sopor. Cu excepția unui singur egal, toate meciurile au fost câștigate de echipele gazde.

Rezultate etapa 1:

Zona Cluj

21 august
Inter Dezmir – Unirea Jucu (II) 2-0
Voința Pata – AS Iris Cluj-Napoca 8-0
Viitorul Sânpaul – Viitorul Gârbău Sat (II) 5-5
Someșul-Rondo Apahida – Someșul Apahida 5-0
AS Căpuș – Viitorul Răscruci 6-4
AS Borșa – CS Sănătatea-Sevicii Publice (II) 3-1
Progresul Sânnicoară – AS Vlădeasa Huedin
7-2

25 august
Unirea Florești (II) – Avântul Poieni

Clasament:

1. Voința Pata 1 1 0 0 8-0 3p.
2. Progresul Sânnicoară 1 1 0 0 7-2 3
3. Someșul-Rondo Apahida 1 1 0 0 5-0 3
4. AS Căpuș 1 1 0 0 6-4 3
5. AS Borșa 1 1 0 0 3-1 3
6. Inter Dezmir 1 1 0 0 2-0 3
7. Viitorul Gârbău Sat (II) 1 0 1 0 5-5 1
8. Viitorul Sânpaul 1 0 1 0 5-5 1
9. Unirea Florești (II) 0 0 0 0 0-0 0
10. Avântul Poieni 0 0 0 0 0-0 0
11. Viitorul Răscruci 1 0 0 1 4-6 0
12. Sănătatea-Sevicii Publice (II) 1 0 0 1 1-3 0
13. Unirea Jucu (II) 1 0 0 1 0-2 0
14. AS Vlădeasa Huedin 1 0 0 1 2-7 0
15. Someșul Apahida 1 0 0 1 0-5 0
16. AS Iris Cluj-Napoca 1 0 0 1 0-8 0

Etapa viitoare, 28 august:

Sănătatea-Sevicii Publice (II) – Progresul Sânnicoară
Avântul Poieni – AS Borșa
Viitorul Răscruci – Unirea Florești (II)
Someșul Apahida – AS Căpuș
Viitorul Gârbău Sat (II) – CS Someșul-Rondo Apahida
AS Iris Cluj-Napoca – Viitorul Sânpaul
Unirea Jucu (II) – Voința Pata
AS Vlădeasa Huedin – Inter Dezmir

Zona Dej

4 septembrie
Știința Câțcău – Someșul Vad
Viitorul Răzbuneni – Progresul Nireș
Minerul Ocna-Dej – Cetatea Unguraș
Olimpia Jighișul de Jos – AS Alvio Cuzdrioara
Biruința Mica – AS BPV Standard Nima

Zona Gherla

21 August
AS Zorile Bont – AS Băița Gherla 0-5
Avântul Recea-Cristur – Vulturul Bunești 7-1
Someșul Bonțida – Flacăra Fizeșu-Gherlii 3-1
Avântul Panticeu – Înfrățirea Livada 2-0
AS Iclod – Vulturul Țaga 5-0
AS Zorile Buza – Energia Mănăstirea 0-11
Voința Sic – Vulturul Real Fundătura 0-1
Flacăra Dăbâca – AS Viile Dejului
1-4

Clasament:

1. Energia Mănăstirea 1 1 0 0 11-0 3p.
2. Avântul Recea-Cristur 1 1 0 0 7-1 3
3. AS Băița Gherla 1 1 0 0 5-0 3
4. AS Iclod 1 1 0 0 5-0 3
5. AS Viile Dejului 1 1 0 0 4-1 3
6. Someșul Bonțida 1 1 0 0 3-1 3
7. Avântul Panticeu 1 1 0 0 2-0 3
8. Vulturul Real Fundătura 1 1 0 0 1-0 3
9. Voința Sic 1 0 0 1 0-1 0
10. Flacăra Fizeșu-Gherlii 1 0 0 1 1-3 0
11. Înfrățirea Livada 1 0 0 1 0-2 0
12. Flacăra Dăbâca 1 0 0 1 1-4 0
13. AS Zorile Bont 1 0 0 1 0-5 0
14. Vulturul Țaga 1 0 0 1 0-5 0
15. Vulturul Bunești 1 0 0 1 1-7 0
16. AS Zorile Buza 1 0 0 1 0-11 0

Etapa viitoare, 28 august

AS Băița Gherla – AS Viile Dejului
Vulturul Real Fundătura – Flacăra Dăbâca
Energia Mănăstirea – Voința Sic
Vulturul Țaga – AS Zorile Buza
Înfrățirea Livada – AS Iclod
Flacăra Fizeșu-Gherlii – Avântul Panticeu
Vulturul Bunești – Someșul Bonțida
AS Zorile Bont – Avântul Recea-Cristur

Zona Mociu

21 august
AS Meteor Mociu – Viitorul Sopor 8-1
Unirea Cămărașu – Avântul Suatu 2-1
Gloria Cătina – Înfrățirea Căianu 2-2
Unirea Geaca – AS Corpana Corpadea 5-0
Gloria Berchieșu – Unirea Gădălin (II) 6-1
Recolta Frata – Luceafărul Ghirișu Român
4-1

Clasament:

1. AS Meteor Mociu 1 1 0 0 8-1 3p.
2. Gloria Berchieșu 1 1 0 0 6-1 3
3. Unirea Geaca 1 1 0 0 5-0 3
4. Recolta Frata 1 1 0 0 4-1 3
5. Unirea Cămărașu 1 1 0 0 2-1 3
6. Înfrățirea Căianu 1 0 1 0 2-2 1
7. Gloria Cătina 1 0 1 0 2-2 1
8. Avântul Suatu 1 0 0 1 1-2 0
9. Luceafărul Ghirișu Român 1 0 0 1 1-4 0
10. Unirea Gădălin (II) 1 0 0 1 1-6 0
11. AS Corpana Corpadea 1 0 0 1 0-5 0
12. Viitorul Sopor 1 0 0 1 1-8 0

Etapa viitoare, 28 august

Viitorul Sopor – Luceafărul Ghirișu Român
Unirea Gădălin (II) – Recolta Frata
AS Corpana Corpadea – Gloria Berchieșu
Înfrățirea Căianu – Unirea Geaca
Avântul Suatu – Gloria Cătina
AS Meteor Mociu – Unirea Cămărașu

Articol scris de Marius ANGHEL

Publicat: 25 Aug. 2011, 16:01 Actualizat: 25 Aug. 2011, 16:02 Ligi județene
Pe aceeași temă