LIGA A IV-A SATU MARE / Duel aprig pentru baraj

Publicat: 09 Nov. 2009, 18:26 Actualizat: 10 Nov. 2009, 13:39 Ligi județene
LIGA A IV-A SATU MARE /  Duel aprig pentru baraj

Liga a IV-a din județul Satu Mare e împărțită în două serii,
Seria A și Seria B. Prima serie e mai echilibrată, existând patru
echipe care luptă pentru accederea în barajul pentru promovare.
Lider este Dacia Medieșu Aurit cu 31 de puncte, urmat îndeaproape
de Energia Negrești și Recolta Dorolț, ambele cu câte 29 de
puncte.

În Seria B, Victoria Carei și Someșul Oar merg cot la cot,
ambele echipe adunând până acum câte 31 de puncte, fiind urmate la
mare distanță de Olimpia Căuaș, care a strâns „doar” 25 de
puncte.

Rezultatele etapei a 13-a

Seria
A:

Egri Sasok Agriș – Gama Homoroade 0-3
Recolta Dorolț – AS Livada 4-0
Someșul Cărășeu – Viitorul Vetiș 4-2
Minerul Turț – Forestiera Bixad 0-6
Șoimii Mădăras – Someșul Odoreu 2-3
Talna Orașu Nou – Energia Negrești-Oaș 1-2
Olimpia 2008 Satu Mare – Dacia Medieșu Aurit
0-3

Clasament:
1. Dacia Medieșu Aurit 13 10 1 2 39-15 31p (+10)
2. Energia Negrești-Oaș 13 9 2 2 53-19 29p (+5)
3. Recolta Dorolț 13 9 2 2 35-13 29p (+11)
4. Gama Homoroade 12 9 1 2 30-17 28p (+25)
5. Someșul Cărășeu 12 8 1 3 23-10 25p (+7)
6. Viitorul Vetiș 13 7 1 5 39-32 22p (+1)
7. Talna Orașu Nou 12 5 2 5 24-18 17p (-4)
8. Olimpia 2008 Satu Mare 13 5 2 6 22-18 17p (-4)
9. Forestiera Bixad 13 5 1 7 24-26 16p (-5)
10. Șoimii Mădăras 13 5 1 7 30-35 16p (-2)
11. Someșul Odoreu 12 3 2 7 17-26 11p (-7)
12. AS Livada 13 3 2 8 26-43 11p (-10)
13. Egri Sasok Agriș 13 1 1 11 9-59 4p (-20)
14. Minerul Turț 13 0 1 12 7-47 1p (-20)

Seria
B:

Fortuna Căpleni – Kneho Urziceni 2-0
Unirea Pișcolt – Olimpia Căuaș 0-7
Luceafărul Decebal – Real Andrid 2-1
Victoria Petrești – FCM Victoria 2008 Carei
0-5
Someșul Oar – Frohlich Foieni 3-1
Stăruința Berveni – Recolta Sanislău 1-0
Schwaben Kalmandi Cămin – Unirea 08 Tășnad nu s-a
disputat deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc.

Clasament:
1. Victoria 2008 Carei 13 10 1 2 43-10 31p (+13)
2. Someșul Oar 13 9 4 0 24-5 31p (+13)
3. Olimpia Căuaș 13 8 1 4 34-15 25p (+1)
4. Unirea 08 Tășnad 12 7 3 2 23-10 24p (+3)
5. Luceafărul Decebal 13 7 2 4 17-13 23p (+5)
6. Frohlich Foieni 13 7 1 5 17-17 22p (+4)
7. Schwaben Kalmandi Cămin 12 6 2 4 40-20 20p (+2)
8. Stăruința Berveni 13 5 3 5 17-21 18p (-4)
9. Real Andrid 13 4 5 4 20-19 17p (-4)
10. Fortuna Căpleni 13 4 2 7 23-24 14p (-4)
11. Kneho Urziceni 13 3 2 8 10-24 11p (-10)
12. Recolta Sanislău 13 2 3 8 14-31 9p (-12)
13. Victoria Petrești 13 1 3 9 7-33 6p (-9)
14. Unirea Pișcolt 13 1 0 12 21-68 3p (-15)

Publicat: 09 Nov. 2009, 18:26 Actualizat: 10 Nov. 2009, 13:39 Ligi județene
Pe aceeași temă