Dacia Medieșu Aurit spulberă pe Gama cu 7-2

Publicat: 19 May. 2010, 14:00 Actualizat: 19 May. 2010, 14:07 Ligi județene
Dacia Medieșu Aurit spulberă  pe Gama cu 7-2

Probabil, cel mai interesant meci
al etapei din Liga a IV-a s-a jucat la Homorod, unde Gama a
întâlnit Dacia Medieșu Aurit. Echipa de pe primul loc a fost
învinsă de ocupanta locului doi cu 7-2. Probabil gazdele au
resimțit faptul că în sferturile Cupei României au jucat 120 de
minute și le-a fost greu să țină piept echipei din Medieșu
Aurit.

După acest meci distanță dintre
primele două clasate este de trei puncte, cu trei etape înainte de
final. Acum medieșenii așteaptă un pas greșit al liderului pentru a
profita și a trece pe primul loc al seriei A.

Olimpia – Cărășeu a fost amânat și
cel mai probabil se va juca joi.

În seria B, liderul Victoria Carei
a învins în deplasare Stăruința Berveni cu 3-1, acolo unde Oarul a
remizat. Ocupanta locului doi, Someșul Oar a trecut pe teren
propriu de Unirea Tâșnad și rămâne în plasa liderului, la un punct
în spate.

În seria A, ultima clasată este
echipa din Agriș, cu 4 puncte, iar în seria B, „lanterna roșie”
este Unirea Piscolt cu 14 puncte, urmată de echipele din Sanislau
și Urziceni, la câte un punct distanță.

Seria
A

Someșul Odoreu – Minerul Turt 3-0
Talna Orașu Nou – Forestiera Bixad 4-0
Recolta Dorolt – Viitorul Vetis 4-0
Șoimii Mădăraș – Egri Sasok Agris 2-0
AS Livada – Energia Negrești-Oaș 0-3
Gama Homoroade – Dacia Medieșu Aurit 2-7
Olimpia Satu Mare – Someșul Cărășeu (amânat)

Clasament
1.Gama 23 18 2 3 82-40 56
2.Dacia 23 17 2 4 74-27 53
3.Dorolt 23 15 4 4 61-24 49
4.Energia 22 13 5 4 77-27 44
5.Cărășeu 22 14 2 6 45-30 44
6.Viitorul 23 12 1 10 67-61 37
7.Talna 23 11 3 9 47-36 36
8.Șoimii 22 10 1 11 49-53 31
9.Livada 22 7 2 13 43-65 23
10.Olimpia 21 6 5 10 29-39 23
11.Forestiera 23 7 1 15 35-58 22
12.Odoreu 22 5 4 13 26-47 19
13.Minerul 22 3 2 17 22-73 11
14.Agris 22 1 1 20 13-90 4

Seria
B

Someșul Oar – Unirea Țâșnad 2-0
Stăruința Berveni – Victoria Carei 1-3
Frohlich Foieni – Victoria Petrești 4-1
Kneho Urziceni – Recolta Sanislau 3-0
Luceafărul Decebal – Unirea Piscolt 6-2
Fortuna Capleni – Olimpia Căuaș 1-2
Schwaben Cămin – Real Andrid 3-2

Clasament
1.Carei 23 18 1 4 71-19 55
2.Oar 23 16 6 1 50-11 54
3.Căuaș 23 15 2 6 56-28 47
4.Țâșnad 23 13 5 5 53-20 44
5.Frohlich 23 12 5 6 32-22 41
6.Schwaben 23 11 5 7 61-34 38
7.Luceafărul 23 11 4 8 36-29 37
8.Real 23 7 6 10 34-39 27
9.Stăruința 23 6 8 9 29-39 26
10.Fortuna 23 6 3 14 33-46 21
11.Petrești 23 5 4 14 20-53 19
12.Kneho 23 4 4 15 16-44 16
13.Sanislau 23 4 3 16 21-62 15
14.Piscolt 23 4 2 17 33-99 14

Sursa: informatia-zilei.ro

Publicat: 19 May. 2010, 14:00 Actualizat: 19 May. 2010, 14:07 Ligi județene
Pe aceeași temă