FOTO! Politehnica a făcut din nou spectacol în liga a cincea: 7-1 cu AS Boldur

Marius ANGHEL 12 May. 2013, 22:51 Ligi județene

Paul Codrea are în continuare procentaj de 100% în cariera de antrenor. Echipa sa, ASU Politehnica Timișoara, nu a pierdut niciun punct în acest retur de campionat, câștigând majoritatea partidelor la diferențe mari de scor.

A fost cazul și duminică seară, când alb-violeții au învins pe AS Boldur cu 7-1. Golul oaspeților a fost marcat în minutele de prelungiri, când Politehnica avea deja șapte goluri înscrise pe tabelă. Golurile timișorenilor au fost înscrise de Florea (”27), Făgețan (”31), Marchiș (”41, ”48 – pen), Ad. Ilie (”64), Vișan (”72) și Popoviciu (”85).