CSM Moinești este lider datorită golaverajului

Publicat: 17 Aug. 2011, 18:31 Actualizat: 17 Aug. 2011, 19:05 Ligi județene
CSM Moinești  este lider datorită golaverajului

Etapa a II-a a Ligii a IV-a Bacău s-a întins pe durata a trei zile: 12, 13 și 14 august. În urma acestor jocuri, 6 echipe au reușit să rămână invincibile, cea mai bună clasare având-o CSM Moinești, datorită golaverajului demn de invidiat, 12-0. Aceeași echipă a reușit și scorul etapei, 7-0 la Gârleni, împotriva Voinței.

În această rundă nu s-a înregistrat niciun egal, de altfel neînregistrându-se niciunul în primele două etape. Șase echipe au reușit să obțină victorii pe teren propriu, în timp ce alte trei au bătut în deplasare.

În etapa a treia, două dintre echipele cu punctaj maxim se jor întâlni, și anume CS Căiuți și AS Nicolae Bălcescu.

Rezultate etapa 2:

12 august, ora 18:00
AS Târgu Ocna – CS Căiuți 1-5

13 august, ora 11:00
CS Dofteana – Forestierul Agăș 0-4

13 august, ora 18:00
AS Negri – AS Siretul Bacău 3-1
Voința Gârleni – CSM Moinești 0-7
UZU Dărmănești – Consart Biruința Bacău 2-1
ASC II Bacău – AS Filipești 2-1
Sportul Răcăciuni – Aerostar II Bacău
3-0

14 august, ora 11:00
Voința Oituz – Athletic Comănești 3-1

14 august, ora 13:00
AS Nicolae Bălcescu – Flamura Roșie Sascut 5-2

Clasament:

1. CSM Moinești 2 2 0 0 12-0 6p
2. CS Căiuți 2 2 0 0 9-2 6
3. AS Nicolae Bălcescu 2 2 0 0 9-3 6
4. Voința Oituz 2 2 0 0 6-2 6
5. Sportul Răcăciuni 2 2 0 0 5-1 6
6. ASC II Bacău 2 2 0 0 4-1 6
7. Consart Biruința Bacău 2 1 0 1 6-2 3
8. Forestierul Agăș 2 1 0 1 5-3 3
9. AS Negri 2 1 0 1 4-5 3
10. Flamura Roșie Sascut 2 1 0 1 4-6 3
11. UZU Dărmănești 2 1 0 1 2-6 3
12. Voința Gârleni 2 1 0 1 2-7 3
13. AS Filipești 2 0 0 2 2-4 0
14. AS Siretul Bacău 2 0 0 2 1-5 0
15. Athletic Comănești 2 0 0 2 1-5 0
16. AS Târgu Ocna 2 0 0 2 2-7 0
17. Aerostar II Bacău 2 0 0 2 1-7 0
18. CS Dofteana 2 0 0 2 0-9 0

Etapa viitoare, 20 august:

Flamura Roșie Sascut – Sportul Răcăciuni
CS Căiuți – AS Nicolae Bălcescu
AS Siretul Bacău – AS Târgu Ocna
Forestierul Agăș – UZU Dărmănești
Consart Biruința Bacău – CSM Moinești
Athletic Comănești – CS Dofteana
AS Filipești – Voința Oituz
Aerostar II Bacău – ASC II Bacău
AS Negri – Voința Gârleni

Articol scris de Marius ANGHEL

Publicat: 17 Aug. 2011, 18:31 Actualizat: 17 Aug. 2011, 19:05 Ligi județene
Pe aceeași temă