Termo 1 și Chitila se bat pentru coroana Bucureștiului

08 Jun. 2012, 21:57 București
Termo 1 și Chitila** se bat pentru coroana Bucureștiului

În această după amiază, pe arena Romprim s-au disputat semifinalele play-off-ului Ligii a IV-a București, care au programat duelurile dintre Termo 1 și Dinamo III, respectiv Chitila și Romprim. În primul meci, lucrurile au părut destul de clare încă din prima repriză, după golurile reușite de Termo (foto), prin C. Niculae și Mitrea. Golul lui Buia din final de meci a dat de doi bani speranță dinamoviștilor, dar a venit mult prea târziu. Cu scorul final de 2-1, Termo 1 merge mai departe în finală, acolo unde se va duela pentru titlul de campioană cu Chitila.

Ilfovenii au dispus de Romprim cu 1-0, prin golul lui Boancă din minutul 85, dar au mai avut două goluri anulate pe parcursul celei de-a doua reprize. Finala va avea loc marți 12 iunie, pe arena Juventus, de la ora 17.00.

Vom reveni cu mai multe detalii și poze de la cele două semifinale.