Sportul Studențesc II a învins la limită Chitila

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 30 Mar. 2011, 08:38 Actualizat: 05 Apr. 2012, 18:32 București
Sportul Studențesc II  a învins la limită Chitila

Din returul ligii a patra bucureștene au mai rămas de disputat
șase etape. Sfârșitul săptămânii trecute a consemnat înscrierea în
competiție a patru noi formații: Dinamo III, Victoria București
(seria I), Zamsport și Progresul II Cernica (seria III). Meciurile
pe care aceste echipe le vor disputa până la finalul campionatului
au statut de jocuri amicale, iar adversarii lor le vor câștiga cu
scorul de 3-0, indiferent de rezultatul de pe teren.

Marți, s-au disputat mai multe restanțe, cea mai importantă
fiind cea dintre Sportul Studențesc și FC Chitila, gazdele obținând
victoria cu scorul de 2-1. Iată toate rezultatele etapei a 16-a și
clasamentele celor trei serii.

Seria I

Unirea Tricolor
– Coresi 7-1
Progresul – Concordia II Chiajna 0-2
Progresul II Cernica – Longevity 3-3
Metaloglobus – Aversa 3-0
AS Termo – Dinamo III, amânat
Sportul Studențesc II – FC Chitila 2-1

Clasament Seria I

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Concordia II Chiajna 16 13 2 1 48-10 41
2 Sportul Studențesc II 16 12 2 2 74-15 38
3 Metaloglobus 16 11 3 2 32-14 36
4 Unirea Tricolor 16 11 1 4 35-14 34
5 FC Chitila 16 9 1 6 42-16 28
6 Longevity 16 9 1 6 40-26 28
7 Termo 16 8 2 6 38-22 26
8 Progresul 16 6 0 10 30-39 18
9 Coresi 16 4 0 12 20-59 12
10 Aversa 16 4 0 12 21-70 12
11 Juventus II 16 2 0 14 12-51 6
12 Tracțiunea 16 1 0 15 19-89 3


Seria II

Inter II Clinceni – Progresul Cernica 0-1
Sportul Studențesc III – AS Frăția 2-1
CS Pantelimon – Marius Lăcătuș 5-1
Electroaparataj – Romprim1-1
FC Calcio și FC Viitorul au stat

Clasament Seria II

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Progresul Cernica 16 14 1 1 68-5 43
2 AFC Calcio 16 11 1 4 46-11 34
3 FC Voluntari 16 11 1 4 52-22 34
4 Inter II Clinceni 16 10 0 6 37-15 30
5 FC Viitorul 16 8 4 4 38-19 28
6 Electroaparataj 16 7 3 6 28-29 24
7 CS Marius Lăcătuș 16 7 0 9 28-50 21
8 CS Pantelimon 16 5 3 8 25-28 18
9 Cautis 16 4 3 9 29-42 15
10 Sportul Studențesc III 16 3 5 8 17-38 14
11 Romprim 16 4 2 10 16-45 14
12 AS Frăția 16 1 1 14 12-86 4

Seria III

Victoria București – CS LSM
FC Cadet – Mircea Eliade 2-3
ACS Ilie Oană – AS Zamsport
CS Electrica – Nida Popești-Leordeni 2-6
FC Juniorul – Viitorul Jilava 0-3
Smart Ionescu I și FC 1 Decembrie au stat

Restanțe din Seria III disputate marți
CS LSM – FC Cadet 2-0
Smart Ionescu – ACS Ilie Oană 1-0
Zamsport – Electrica 0-11
Nida Popești-Leordeni – FC 1 Decembrie 6-3
Viitorul Jilava – Victoria București 3-1

Clasament Seria III

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Viitorul Jilava 16 13 0 3 44-10 39
2 CS LSM 17 12 1 4 29-10 37
3 Mircea Eliade 15 11 2 2 33-12 35
4 CS Pressing 16 11 0 6 27-17 33
5 Nida Popești-Leordeni 17 10 3 4 49-43 33
6 Poli Timișoara 16 10 0 6 45-30 30
7 FC 1 Decembrie 17 8 2 7 32-20 26
8 CS Electrica 17 8 0 9 39-49 24
9 CS Smart Ionescu 15 6 5 4 25-15 23
10 CS Ilie Oană 17 7 1 9 22-25 22
11 FC Cadet 17 6 1 10 33-32 19
12 FC Juniorul 17 3 1 13 21-55 10
13 ICSIM 17 0 0 17 0-51 0
14 CS Smart Ionescu II 17 0 0 17 0-51 0


articol și foto de Florin
ALBOIU

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 30 Mar. 2011, 08:38 Actualizat: 05 Apr. 2012, 18:32 București
Pe aceeași temă