Panciu a tras din greu pentru a bate pe Poli Galați

05 Nov. 2011, 09:56 Stiri
Panciu a tras din greu** pentru a bate pe Poli Galați

Revenit după o pauză de două luni de zile din cauza unei accidentări, atacantul Cătălin Costin a fost eroul partidei FC Panciu – Politehnica Galați (3-2). Păncenii au deschis scorul rapid, prin Predoiu (8), dar gălățenii au replicat prin Ginghină, șutul expediat de acesta oprindu-se în poarta echipei gazdă (21).

Gazdele s-au jucat cu ocaziile, iar Predoiu (21) și Costin (27) au irosit ocazii incredibile din fața porții adverse. Contrar cursului jocului, Poli a trecut în avantaj, după ce Serian a profitat de o eroare în defensiva gazdelor și a înscris simplu (49).

Gălățenii s-au bucurat doar un minut, deoarece Costin a insistat la un balon care părea pierdut și a marcat în poarta goală (50). Același Costin (57), Stoian (70), Tudor (71) și Radu (76) au irosit alte ocazii mari pentru gazdele antrenate de Ionică Serea și Dănuț Bolocan, iar golul victoriei a venit cu nouă minute înainte de final, Cătălin Costin finalizând cu un șut sub bară o fază de atac colectivă a echipei sale.