Finala Cupei Juventus, un duel între gazde și surpriza Electroaparataj

Mihai Andries 17 Feb. 2015, 02:49 Stiri
Finala Cupei Juventus,** un duel între gazde și surpriza Electroaparataj

Runda semifinalelor turneului organizat de gruparea din Colentina a debutat cu o surpriză, în condițiile în care Electroaparataj (foto) a învins pe Gloria Popești Leordeni cu 2-1 și s-a calificat în ultimul act al competiției. Scorul a fost deschis de către ilfoveni, care au condus la pauză cu 1-0, prin reușita lui Nelu Bucă, la o ezitare a portarului advers.

Repriza secundă a adus două goluri în poarta lui Horvat, prin Hanțu și Tecaru, pentru ca sfârșitul de meci să fie un asediu la poarta lui echipei din Liga 4, dar fără folos pentru ilfoveni. Așa că Electroaparataj a dat lovitura și s-a calificat în finala Cupei Juventus.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA POPEȘTI LEORDENI – ELECTROAPARATAJ 1-2

GLORIA POPEȘTI-LEORDENI: Horvat – Ungureanu, Popică, Ghiță, Alexe, Cristea, Burcea, Nanu, Romanescu, Bucă, Cioranu
Rezerve: Rudnițchi, Al. Mărgărit, Stănici, Vasilache, Dinu
Antrenor: Tudorel Stanciu

ELECTROAPARATAJ: Marinescu – An. Ștefan, Hanțu, Ioniță, Tecaru – Barbu, Dincă, Petcu, M. Pristolian – G. Pristolian, G. Marin
Rezerve: Velicu, Fronea, Lungu, Tăerel
Antrenor: Dumitru Ciupitu

Juventus, calificată în ultimele cinci minute

Satelitul prim-divizionarei FC Viitorul a opus o dârză rezistență și a sperat până aproape de final că poate junge cel puțin la penalty-uri. Golgheteru Arnăutu a deschis scorul în minutul 12 și, cu 20 de minute înainte de final, FC Viitorul II a egalat prin Tudoran. Din fericire pentru Marin Barbu, ultimele cinci minute ale întâlnirii au adus două reușite, Alex Vasile (85) și Cazan (90), trimițând gadzele în finala cea mare a turneului.
JUVENTUS: Perianu – Ad. Grigore, S. Răducu, Crușoveanu, Arsu – Bustea, Minciună, Muzac, M. Chițu – Arnăutu, Antohi
Rezerve: N. Mihalcea – G. Moldoveanu, Fl. Stoica, M. Chiriac, Cazan, Cincă, Fl. Ardelean, Al. Nica
Antrenor: Marin Barbu

VIITORUL II CONSTANȚA: Tordai – Toriște, Hodorogea, Iacob, Perju – D.Gheorghe (46 Cruceru), Vaștag (60 Ghiță) – Neacșa (60 Ciobanu), Vînă (60 Cicâldău), Coman (60 C.Ene) – Cioablă (46 Tudoran, 75 Grecu)
Antrenor: Cristian Cămui

Marți, vor avea loc meciurile de clasament, pentru locurile 5-8, după programul:

– finala pentru locurile 7-8 – 10:30 – Voința Snagov – Sportul II

– finala pentru locurile 5-6 – 13:30 – CS Ștefănești – FCM Alexandria