Echipa lui Hagi a surclasat Unirea Tărlungeni

24 Jul. 2009, 12:10 Stiri
Echipa lui Hagi** a surclasat Unirea Tărlungeni

Echipa Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi", Viitorul, a început pregătirile pentru prima participare în campionatul Ligii a treia. Tinerii fotbaliști constănțeni au întâlnit joi formația Unirea Tărlungeni, clasată sezonul trecut pe locul 9 în seria a III-a, obținând o victorie clară cu scorul de 3-0. Golurile au fost marcate de Stanciu (26), Guda (40) și Rusu (55).

Viitorul (antrenori Iancu Guda, Marius Codescu):
Repriza I: Răduță – Mihociu, Militaru, Halip (I. Posteucă), Șuta – Banoti, Olteanu, I. Florea (22 Lupu) – Roșu (35 Guda), Stanciu, Nicolescu.
Repriza a II-a: C. Popa – Boritz, Răvoiu, I. Posteucă, Rusu – Chirilă, Dimcea, Lupu – Grigoraș, Guda (75 Vlăduț), Chițu.

Celelalte meciuri de verificare pe care Viitorul le va disputa în perioada următoare:

23 iulie (joi) – meci amical
Ora 18.00: Înfrățirea Hărman (Liga a IV-a, Brașov) – FC Viitorul (se joacă la Hărman)

25 iulie (sâmbătă) – meci amical
Ora 11.00: Juventus Colentina (Liga a III-a) – FC Viitorul (se joacă la Brașov, teren „Carpați”)

27 iulie (luni) – meci amical
Ora 18.00: CS Otopeni (Liga a II-a) – FC Viitorul (se joacă la Brașov, teren „Carpați” )