Cupa Juventus a rămas în Colentina: echipa lui Marin Barbu a câștigat finala

Mihai Andries 19 Feb. 2015, 23:15 Stiri
Cupa Juventus a rămas în Colentina:** echipa lui Marin Barbu a câștigat finala

Favorită clară în finala cu Electroaparataj, Juventus a confirmat calculele hârtiei și s-a impus cu 6-2, la capătul unui meci în care gruparea din Liga 4 a rezistat onorabil o oră. Problema învingătoarei a fost lămurită încă din debutul partidei, pentru că scorul era deja 2-0 după nici cinci minute, prin golurile lui Arnăutu și Antohi.

Electroaparataj a redus din handicap prin G. Pristolian și a trecut pe lângă egalare prin G. Marin. Juventus a mărit avantajul la două goluri prin fundașul central Răducu, stabilind scorul pauzei la 3-1. Repriza secundă le-a revenit tot gazdelor și tot cu 3-1, însă cei care au marcat primii au fost jucătorii de la Electroaparataj, prin G. Pristolian.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA FINALA ȘI FESTIVITATEA DE PREMIERE

Un autogol ghinionist, urmat de reușite lui Cazan și Arsu au oprit tabela de marcaj la 6-2 și Juventus a păstrat acasă trofeul acordat câștigătoarei. Clasamentul final al turneului a fost următorul: