Rezultatele și marcatorii etapelor 19 și 21 ale Ligii 3. La Chiajna s-a înregistrat scorul campionatului, 17-0

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Apr. 2016, 20:36 Actualizat: 11 Apr. 2016, 11:34 Liga 3

Echipele din campionatul Ligii a 3-a își desfășoară în acest weekend meciurile din etapa a 19-a (Seriile 1, 2, 3 și 5) și a 21-a (Seria 5). Vineri, începând cu ora 17:00, sunt programate să se desfășoare pe teren zece partide, iar sâmbătă, de la aceeași oră, vor avea loc majoritatea partidelor rămase. Totuși în acest final de săptămână vom avea programate două jocuri la ore diferite față de restul meciurilor. Unirea Slobozia – FC Viitorul II se va desfășura sâmbătă de la ora 14:00, iar în aceeași zi, însă de la ora 19:00, se dispută SCM Pitești – Atletic Bradu.

În acest weekend vor sta și câștiga la „masa verde” echipele Aerostar Bacău (Seria 1), CS Afumați (Seria 3) și Industria Galda (Seria 5), deoarece adversarii pe care urmau să-i întâlnească s-au retras sau au fost excluși din campionat în această iarnă. În același timp, Înainte Modelu (Seria 2) și ASU Poli Timișoara (Seria 4) stau, fiindcă seriile din care fac parte sunt incomplete. În Seria I, meciul FC Zagon – Bucovina Rădăuți nu se desfășoară, deoarece ambele echipe s-au retras din competiție în iarnă.

Cât privește meciul ASF Comuna Recea – CSM Sighetu Marmației, din Seria a V-a, acesta este programat și are arbitrii delegați, cu toate că miercuri, 6 martie, Comisia de Disciplină și Etică a Federației Române de Fotbal dicta neprogramarea împotriva echipei din Sighet până nu-și achită datorile față de arbitrii din jocul din weekendul trecut cu Sănătatea Cluj. „Clubul CSM Sighetul Marmației în baza art. 83/12 din RD se sanctionează cu neprogramarea echipei respective la jocurile oficiale următoare până la achitarea baremurilor de arbitraj și ale observatorilor și i se aplică o penalitate sportivă de 910 lei”, se arăta într-un comunicat de pe site-ul FRF.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 46 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 43 pct.), SCM Pitești (Seria a III-a – 35 pct.), Metalurgistul Cugir (Seria a IV-a – 44 pct.) și Luceafărul Oradea (Seria a V-a – 43 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 19

8 aprilie, ora 17:00
CSM Pașcani – CS Panciu     1-1
Ad. Viorică (43) / Menghia (40)

9 aprilie, ora 17:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Știința Miroslava        2-1
Huiban (20), Veress (49) / Saritanu (77)
Atletico Vaslui – Sporting Liești    0-3
Adamache (12 – pen., 64), Ed. Dumitru (85)
Inter Dorohoi – Petrotub Roman    1-1
Cope (1) / Sofronie (34)
Metalosport Galați – Olimpia Râmnicu Sărat          0-1
I. Roman (31)
Aerostar Bacău – Cetatea Târgu Neamț     3-0
Cetatea a fost exclusă din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
FC Zagon – Bucovina Rădăuți, nu se dispută.
Cele două echipe s-au retras din competiție în această iarnă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 19

8 aprilie, ora 17:00
Metaloglobus București – Dinamo II București    4-3
C. Stanciu (52), Gh. Ion (62 – aut.), St. Stângă (65), An. Voican (69) / A. Nistor (25), P. Petre (39, 75)
Voința Snagov – CS Tunari    3-4
Dr. Florea (28), D. Gâță (54), Buduroi (73) / An. Luca (1, 90+3), Lalciu (78, 90+1)

9 aprilie, ora 14:00
Unirea Slobozia – FC Viitorul II      3-1
C. Toma (26, 32, 53 – pen.) / A. Cârstocea (90)

9 aprilie, ora 17:00
Viitorul Domnești – Gloria Popești Leordeni    8-0
Pațurcă (7, 29 – pen., 88), Riță (43), Cîrjan (45, 84), Văduva (55), Bg. Barbu (71)
CSM Oltenița – Juventus București    1-2
M. Barbu (55) / M. Mihăescu (16), Ilin (90+4)
Petrolistul Boldești – Delta Dobrogea Tulcea     2-2
Micu (49 – pen.), V. Roșu (90+3) / V. Apostol (28), Dobra (38)
Înainte Modelu stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 19

9 aprilie, ora 17:00
Concordia Chiajna II – Urban Titu    17-0
Fl. Răsdan (14, 51, 72, 90), Ov. Marin (22, 26, 37, 40, 43, 70, 81), Albu (31), Cocârlă (59), Pencea (65), Anton (79), Rogoveanu (84, 85)
FC Voluntari II – Sporting Roșiori    3-2
Ad. Voicu (41), V. Mihai (52), Elvis Stan (69) / V. Rada (5), C. Călin (44)
Sporting Turnu Măgurele – CS Ștefănești    2-1
Ad. Popa (33), Roland Stănescu (69) / G. Dumitrescu (15)
AFC Hărman – FC Aninoasa    0-1
Dragoș Cernea (56)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – CS Podari    1-1
Burghel (26) / Cl. Bălan (65)
Inter Olt Slatina – CS Afumați     0-3
Inter Olt s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

9 aprilie, ora 19:00
SCM Pitești – Atletic Bradu      3-2
Năstăsie (8), A. David (58 – pen., 73) / Murineanu (19), M. Cârstea (79)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 21

8 aprilie, ora 17:00
Millenium Giarmata – ACSO Filiași    3-1
Blănaru (16), Trifu (40, 43) / Duriță (8)
Măgura Cisnădie – Pandurii II Târgu Jiu    2-1
Petrescu (8 – pen.), Fotescu (12) / Mărgărit (90+2)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – FC Hunedoara    2-2
Jichici (17), Silaghi (59) / Drăgoescu (52, 90+3)
CS U Craiova II – Național Sebiș    2-3
G. Neacșu (49), Ciocoteală (75) / A. Neacșu (24), Velici (28, 85 – pen.)
CNS Cetate Deva – Performanța Ighiu   2-1
Făgărășanu (58 – pen.), Mintaș (90+5 – pen.) / R. David (43)

9 aprilie, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – CSM Lugoj    0-1
Dobricean (73 – pen.)
CS Ineu – Minerul Motru   3-0
Ciocan (44 – pen.), Botaș (59), Cioboată (80)
ASU Poli Timișoara stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 19

8 aprilie, ora 17:00
Sănătatea Cluj – CS Iernut    1-1
B. Cristea (69) / Ghirca (62)
Unirea Jucu – AFC Odorheiu Secuiesc   0-0

9 aprilie, ora 17:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Oșorhei    0-1
D. Costea (12)
Luceafărul Oradea – FC Zalău    2-1
Arnăutu (69), Salif Nogo (85) / Ionașcu (62)
Unirea Dej – Avântul Reghin    2-2
Nalați (65), Karl Ekollo (90+3) / Dumbrăvean (53), Ad. Mureșan (60)
ASF Comuna Recea – CSM Sighetu Marmației    0-3
Onyeka (20, 35), Ferariu (65)
Luceafărul Bălan – Industria Galda     0-3
Luceafărul Bălan s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 09 Apr. 2016, 20:36 Actualizat: 11 Apr. 2016, 11:34 Liga 3
Pe aceeași temă