Rezultatele și marcatorii etapelor 18 și 20 ale Ligii 3. Cugirul preia sefia în Seria a IV-a, după ce ASU Poli pierde incredibil cu Filiași. Luceafărul Oradea se distanțează

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Apr. 2016, 01:17 Actualizat: 07 Apr. 2016, 16:46 Liga 3
Rezultatele și marcatorii etapelor 18 și 20 ale Ligii 3.  Cugirul preia sefia în Seria a IV-a, după ce ASU Poli pierde incredibil cu Filiași. Luceafărul Oradea se distanțează

Echipele din campionatul Ligii a 3-a își desfășoară în acest weekend meciurile din etapa a 18-a (Seriile 1, 2, 3 și 5) și a 20-a (Seria 5). Ora de disputare a acestor partide s-a schimbat însă față de runda trecută, în loc de ora 15:00, acum meciurile având loc de la ora 17:00. Vineri sunt programate să se desfășoare pe teren nouă partide, neincluzându-le aici pe cele care nu se vor disputa din cauza retragerii sau a excluderii anumitor echipe. Sâmbătă vor avea loc restul partidelor.

În acest weekend vor sta și câștiga la „masa verde” echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Atletico Vaslui și CS Panciu (toate din Seria 1), CS Podari (Seria 3) și CS Oșorhei (Seria 5), deoarece adversarii pe care urmau să-i întâlnească s-au retras sau au fost excluși din campionat în această iarnă. În același timp, Viitorul Domnești (Seria 2) și Măgura Cisnădie (Seria 4) stau, fiindcă seriile din care fac parte sunt incomplete.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 43 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 40 pct.), SCM Pitești (Seria a III-a – 32 pct.), ASU Poli Timișoara (Seria a IV-a – 43 pct.) și Luceafărul Oradea (Seria a V-a – 40 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 18

1 aprilie, ora 17:00
Olimpia Râmnicu Sărat – CSM Pașcani    3-1
I. Roman (53), M. Vișan (71), I. Draghici (90+2) / A. Viorică (90)

2 aprilie, ora 17:00
Știința Miroslava – Aerostar Bacău  1-0
Ad. Ilie (37 – pen.)
Sporting Liești – Inter Dorohoi       3-2
D. Lovin (21), I. Popov (75, 88) / Netbai (34), Jităreanu (90)
Petrotub Roman – Metalosport Galați   1-1
V. Popa (18) / Mihu (73)

Bucovina Rădăuți – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe   0-3
Bucovina Rădăuți s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Cetatea Târgu Neamț – Atletico Vaslui   0-3
Cetatea a fost exclusă din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
CS Panciu – FC Zagon    3-0
FC Zagon s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 18

1 aprilie, ora 17:00
Dinamo II București – Înainte Modelu   3-4
Neicuțescu (24), I. Șerban (28 – pen.), P. Petre (52) / Stavilă (43, 73), Polocoșeri (57), L. Mitrea (76)
Juventus București – Voința Snagov   5-0
Ilin (4), E. Nica (18, 78), Stoenac (71), Bg. Oprea (89)

2 aprilie, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus București   4-0
Ad. Ghinea (28, 80), D. Dobra (58, 82)
Gloria Popești Leordeni – CSM Oltenița   1-1
Al. Mărgărit (67) / Rz. Udrea (52 – pen.)
CS Tunari – Unirea Slobozia   1-3
V. Bucă (12) / L. Stanciu (65, 78), Ibrian (77)
FC Viitorul II – Petrolistul Boldești  0-0
Viitorul Domnești stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 18

1 aprilie, ora 17:00
Atletic Bradu – FC Voluntari II   0-1
Tudorică (90+2)

2 aprilie, ora 17:00
CS Afumați – Concordia Chiajna II   2-0
Anghelina (17), Al. Albu (25 – aut.)
Urban Titu – SCM Pitești   0-3
Bg. Stancu (35), Cip. Tănasă (67), Năstăsie (85)
Sporting Roșiori – Sporting Turnu Măgurele   1-0
Liv. Floricel (42)
CS Ștefănești – AFC Hărman  0-0
FC Aninoasa – CN Dinicu Golescu Câmpulung 0-1

Dalu (20)
CS Podari – Inter Olt Slatina    3-0
Inter Olt s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 20

1 aprilie, ora 17:00
CSM Lugoj – Millenium Giarmata  1-2
E. Miculescu (28) / Blănaru (55, 65 – pen.)
ACSO Filiași – ASU Poli Timișoara  1-0
R. Moraru (23)
Pandurii II Târgu Jiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic  3-1
Pițian (35, 90+5 – pen.), D. Mărgărit (71) / Luță (13)
Național Sebiș – CNS Cetate Deva   2-3
Velici (23), A. Neacșu (40) / Mintaș (12), Pribac (33), Ad. Dosan (79)

2 aprilie, ora 17:00
Minerul Motru – Metalurgistul Cugir 1-4
I. Drăgan (20) / Necșulescu (9 – pen.), L. Itu (15), Tăban (49), A. Cîrstean (55)
FC Hunedoara – CS U Craiova II  2-0
Tecsi (42), D. Creciunesc (54)
Performanța Ighiu – CS Ineu   4-0
Sz. Szekely (5), Fetița (57, 84 – pen.), Ov. Turuș (76)
Măgura Cisnădie stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 18

1 aprilie, ora 17:00
FC Zalău – Unirea Dej  0-0

2 aprilie, ora 17:00
CSM Sighetu Marmației – Sănătatea Cluj  1-0
Konyeha (14)
CS Iernut – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  1-1
L. Chețan (12) / Zalan Pataki (58)
Industria Galda – Luceafărul Oradea  1-3
Baghiu (28) / Arnăutu (5), Salif Nogo (36), C-tin. Roșu (90)
Avântul Reghin – Unirea Jucu   0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – ASF Comuna Recea 3-1

Csaba Gal (67), Laszlo Szocs (81), Tamas Fodor (86) / Ovidiu Taraczkozi (19 – pen.)
CS Oșorhei – Luceafărul Bălan   3-0
Luceafărul Bălan s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Apr. 2016, 01:17 Actualizat: 07 Apr. 2016, 16:46 Liga 3
Pe aceeași temă