Rezultatele și marcatorii etapelor 17 și 19 ale Ligii 3. Juventus și Delta câștigă din nou și rămân neînvinse în acest sezon, ASU Poli și SCM Pitești se impun la limită

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 26 Mar. 2016, 18:45 Actualizat: 29 Mar. 2016, 12:07 Liga 3

Echipele din campionatul Ligii a 3-a își desfășoară în acest weekend meciurile din etapa a 17-a (Seriile 1, 2, 3 și 5) și a 19-a (Seria 5). Vineri, începând cu ora 15:00, sunt programate să se desfășoare pe teren nouă partide, neincluzându-le aici pe cele care nu se vor disputa din cauza retragerii sau a excluderii anumitor echipe. Sâmbătă vor avea loc restul partidelor, de la ora obișnuită a acestei luni, 15:00.

În acest weekend vor sta și câștiga la „masa verde” echipele Inter Dorohoi, Olimpia Râmnicu Sărat și CS Panciu (toate din Seria 1), FC Aninoasa (Seria 3) și CS Iernut (Seria 5), deoarece adversarii pe care urmau să-i întâlnească s-au retras sau au fost excluși din campionat în această iarnă. În același timp, CSM Oltenița (Seria 2) și Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (Seria 4) stau, fiindcă seriile din care fac parte sunt incomplete.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 42 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 37 pct.), CN Dinicu Golescu Câmpulung (Seria a III-a – 31 pct.), ASU Poli Timișoara (Seria a IV-a – 40 pct.) și Luceafărul Oradea (Seria a V-a – 37 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 17

25 martie, ora 15:00
Aerostar Bacău – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe   0-0
CSM Pașcani – Petrotub Roman   1-3

Viorică (67) / D. Marin (9), Sofroni (29), Dutciuc (46)

26 martie, ora 15:00
Atletico Vaslui – Știința Miroslava   1-3
Năzăreanu (52) / Ad. Ilie (33), Crengăniș (42, 89)
Metalosport Galați – Sporting Liești  2-1
Gohoreanu (14), Cârjă (39 – pen.) / Dumitru (21)
Inter Dorohoi – Cetatea Târgu Neamț 3-0
Cetatea a fost exclusă din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
FC Zagon – Olimpia Râmnicu Sărat  0-3
FC Zagon s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
CS Panciu – Bucovina Rădăuți   3-0
Bucovina Rădăuți s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 17

25 martie, ora 15:00
Înainte Modelu – Metaloglobus București   2-0
Polocoșeri (58), R. Mihalache (90+2)
Voința Snagov – Gloria Popești Leordeni    2-3
Buduroi (31, 86) / Ștefan (65), Mărgărit (73), V. Dinu (87)

26 martie, ora 15:00
Viitorul Domnești – Dinamo II București    2-0
D. Cârjan (25), R. Zeciu (60)
Unirea Slobozia – Juventus București     1-2
Marc Khalil (44) / Chipirliu (65), Alin Ilin (67)
Petrolistul Boldești – CS Tunari      4-1
M. Micu (44), Al. Puchea (55 – pen., 56), M. Ene (63) / Oșca (16)
FC Viitorul II – Delta Dobrogea Tulcea   2-4
Fl. Coman (39, 43) / Val. Apostol (12), S. Cojoc (17), Dobra (22), Ella Ella (53)
CSM Oltenița stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 17

26 martie, ora 15:00
SCM Pitești – Concordia Chiajna II    1-0
Grecu (75)
FC Voluntari II – Urban Titu     5-0
Al. Gheorghe (16), E. Stan (20), Ad. Voicu (26, 62), D. Ene (76)
Sporting Turnu Măgurele – Atletic Bradu   1-1
Ad. Popa (13) / Ștefănescu (80)
AFC Hărman – Sporting Roșiori    1-0
I. Neagu (25)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – CS Ștefănești    0-0
CS Podari – CS Afumați   0-2

Vlada (8), V. Gheorghe (65)
Inter Olt Slatina – FC Aninoasa    0-3
Inter Olt s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 19

25 martie, ora 15:00
Millenium Giarmata – Metalurgistul Cugir    1-2
Diarra (89) / L. Itu (53), I. Radu (69)
Măgura Cisnădie – ACSO Filiași    1-0
Săulescu (57)
CS U Craiova II – Pandurii II Târgu Jiu    0-3
Cocină (23 – pen.), Pițian (41, 52)
CNS Cetate Deva – FC Hunedoara   4-0
Lintaru (18, 57), Pribac (23), Boloș (86)

26 martie, ora 15:00
ASU Poli Timișoara – CSM Lugoj    2-1
Tulcan (18), Giuricici (77) / Ardelean (32)
CS Ineu – Național Sebiș    0-0
Performanța Ighiu – Minerul Motru   4-0

R. David (47, 80, 88, 90)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 17

25 martie, ora 15:00
Unirea Jucu – FC Zalău    2-0
Brumă (31), Al. Pop (51)

26 martie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Sănătatea Cluj    0-1
Someșan (25)
Luceafărul Oradea – CS Oșorhei    2-0
Arnăutu (56), Cr. Cigan (90+2 – pen.)
Unirea Dej – Industria Galda     2-1
R. Munteanu (29), Ionescu (43) / Cernea (39)
ASF Comuna Recea – Avântul Reghin    0-2
Fl. Truță (64, 76)
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Sighetu Marmației    0-3
D. Lemac (47), Ad. Bedea (54), M. Jianu (65)
Luceafărul Bălan – CS Iernut    0-3
Luceafărul Bălan s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 26 Mar. 2016, 18:45 Actualizat: 29 Mar. 2016, 12:07 Liga 3
Pe aceeași temă