Rezultatele și marcatorii etapelor 16 și 18 ale Ligii 3. ASU Poli pierde la Cugir, SCM Pitești se impune în derby-ul cu Afumați

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Mar. 2016, 20:06 Actualizat: 22 Mar. 2016, 12:23 Liga 3

Echipele din campionatul Ligii a 3-a își desfășoară în acest weekend meciurile din etapa a 16-a (Seriile 1, 2, 3 și 5) și a 18-a (Seria 5). Vineri, începând cu ora 15:00, sunt programate să se desfășoare pe teren 13 partide, neincluzându-le aici pe cele care nu se vor disputa din cauza retragerii sau a excluderii anumitor echipe. Sâmbătă vor avea loc restul partidelor, de la ora obișnuită a acestui luni, 15:00.

În acest weekend vor sta și câștiga la „masa verde” echipele Aerostar Bacău, Metalosport Galați și Petrotub Roman (toate din Seria 1), CS Ștefănești (Seria 3) și Sănătatea Cluj (Seria 5), deoarece adversarii pe care urmau să-i întâlnească s-au retras sau au fost excluși din campionat în această iarnă, în timp ce Voința Snagov (Seria 2) și CS U Craiova II (Seria 4) stau, fiindcă seriile din care fac parte sunt incomplete.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 39 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 34 pct.), CN Dinicu Golescu Câmpulung (Seria a III-a – 31 pct.), ASU Poli Timișoara (Seria a IV-a – 40 pct.) și Luceafărul Oradea (Seria a V-a – 34 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 16

18 martie, ora 15:00
Olimpia Râmnicu Sărat – CS Panciu    5-0
Tudoran (8), M. Vișan (11, 34, 57), Bălan (71)
Bucovina Rădăuți – Aerostar Bacău     0-3
Bucovina Rădăuți s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Cetatea Târgu Neamț – Metalosport Galați     0-3
Cetatea a fost exclusă din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Petrotub Roman – FC Zagon    3-0
FC Zagon s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

19 martie, ora 15:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Atletico Vaslui     5-0
Fulop (8), Damian (22), Mitra (26), Neculai (73), Veress (89)
Știința Miroslava – Inter Dorohoi    2-0
Ghiarasim (23), Crengăniș (80)
Sporting Liești – CSM Pașcani    1-1
D. Sandu (90+2) / Azaharioaei (74)

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 16

18 martie, ora 15:00
Metaloglobus București – Viitorul Domnești    2-0
G. Moldoveanu (54), G. Caramalău (64)
Dinamo II București – CSM Oltenița    1-2
Oprescu (28) / Lungu (33), I. Dumitrescu (89)
Juventus București – Petrolistul Boldești    4-0
E. Nica (10, 11), Chipirliu (80, 83)

19 martie, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu    4-1
Dobra (5, 62), Ella Ella (48), Val. Apostol (75 – pen.) / Ad. Ghinea (20 – aut.)
Gloria Popești Leordeni – Unirea Slobozia    0-2
Topor (35), Soare (47)
CS Tunari – FC Viitorul II    1-1
Bilciurescu (74) / Doru Dumitrescu (10)
Voința Snagov stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 16

18 martie, ora 15:00
Concordia Chiajna II – FC Voluntari II    1-4
Ovidiu Marin (72) / Tudorică (46, 80, 87), Ad. Voicu (70)
Atletic Bradu – AFC Hărman    5-2
Murineanu (47 – pen., 64), Cârstea (51), Șerban (69), Aria (72) / Cl. Ionescu (19 – pen.), Lupu (27)
CS Ștefănești – Inter Olt Slatina    3-0
Inter Olt s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

19 martie, ora 15:00
CS Afumați – SCM Pitești    0-1
Grecu (67)
Urban Titu – Sporting Turnu Măgurele   1-2
Tib. Calofir (30) / R. Stănescu (60), Fl. Mitrea (63)
Sporting Roșiori – CN Dinicu Golescu Câmpulung    2-1
C. Călin (6), V. Bocănete (53) / I. Ion (52)
FC Aninoasa – CS Podari     1-4
Pahonțu (42 – pen.) / D. Preda (15, 90), Cioinac (41 – pen.), Cârstea (62)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 18

18 martie, ora 15:00
Metalurgistul Cugir – ASU Poli Timișoara    2-1
L. Itu (25, 58) / Ghinescu (50)
CSM Lugoj – Măgura Cisnădie   1-2
Pleșcan (71) / S. Lupu (85), Săulescu (88)
ACSO Filiași – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    0-1
Telescu (43)
Pandurii II Târgu Jiu – CNS Cetate Deva    1-2
Mărgărit (53) / Lintaru (70), Făgărășanu (82)
Național Sebiș – Performanța Ighiu    2-3
Velici (29, 50 – pen.) / Fetița (10, 90+2 – pen.), R. David (31)

19 martie, ora 15:00
Minerul Motru – Millenium Giarmata    0-4
Blănaru (5, 25), Corlățeanu (61), Fl. Olaru (72)
FC Hunedoara – CS Ineu        2-1
Tecsi (64 – pen., 66) / Botaș (33)
CS U Craiova II stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 16

18 martie, ora 15:00
CS Oșorhei – Unirea Dej    0-2
Nalați (19), Rogozanu (65)
FC Zalău – ASF Comuna Recea    2-1
R. Stanciu (79 – pen., 90+3) / Pavel Galac (47 – autogol)
Sănătatea Cluj – Luceafărul Bălan     3-0
Luceafărul Bălan s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.  

19 martie, ora 15:00
CSM Sighetu Marmației – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc     0-1
R. Ilyeș (30)
CS Iernut – Luceafărul Oradea    1-4
Fekete (90) / Cigan (48, 57), Arnăutu (610, C. Roșu (84)
Industria Galda – Unirea Jucu    2-1
Cernea (10, 81) / Pintea (19)
Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc  2-0
Merdariu (15), Murar (67)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Mar. 2016, 20:06 Actualizat: 22 Mar. 2016, 12:23 Liga 3
Pe aceeași temă