Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 28 Aug. 2009, 18:53 Actualizat: 30 Aug. 2009, 12:06 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Astăzi, de la orele 18:00, se dispută majoritatea partidelor din cea de-a doua etapă a Ligii a III – a. www.liga2.ro vă ține la curent, în premieră, așa cum v-a obișnuit încă din returul campionatului precedent, cu rezultatele și marcatorii tuturor partidelor de la acest nivel.
 

ETAPA II

SERIA I
 

Ceahlăul II Piatra Neamț – Rapid CFR Suceava 1-2

Ciocoiu (80) / Guriță (65), Romaniuc (70)

CSM Pașcani – Aerostar Bacău 1-3

Dandu (50) / Gândulescu (35), Dragotă (90), Berbece (90+2)

Petrotub Roman – CS Gura Humorului 5-0

Vulpe (35), Chițoșca (48), Harbuzaru (50,61), Chiriac (75)

Pambac Bacău – Sporting II Vaslui 5-0

Trofin (4), Pintilie (31, 74, 87), Voicu (63)

CSM Focșani – Politehnica Galați 1-1

V. Crăciun (90) / A. Roman (45+1)

CS Panciu – Școala de Fotbal Rădăuți 9-0

Costin (10, 60), Predoiu (15, 18), Covaci (25, 29, 40, 48), Bâra (90)

CF Brăila – Politehnica II Iași 1-1

Gh. Badea (47) / Pălimaru (58 – pen.)

Oțelul II Galați – Dunărea II Galați 2-0

Negoescu (30), M. Tănasă (43)

Mâine

Cetatea Târgu Neamț – Willy Bacău
 

SERIA II
 

CS Eforie – Farul II Constanța 0-0

CSM Medgidia – Partizanul Merei 2-0

Ferenți (20, 76)

Viitorul Însurăței – Viitorul Ianca 2-0

A. Crăciun (43), Purică (60)

CS Tunari – Viscofil Popești Leordeni 2-2

Șt. Roșu (39, 45) / C. Petre (14, 37 – pen.)

Viitorul Chirnogi -Oil Terminal Constanța 2-3

M. Marin (33), R. Iordache (55) / Ciocănel (40), Costache (60), Grigore (75)

Petrolul Berca – Unirea Slobozia 0-6

Herțu (23, 61, 69, 90), Stelian Stan (57, 64)

Dunărea Călărași – ACS Berceni 0-5

Crețu (44, 49, 57), Nedelcu (84, 86)

Callatis Mangalia – UTChim Găești 3-1

D. Florea (14), Erdinci Cogali (60), Henry (85) /  (70)

Mâine     

Viitorul Constanța – CS Domnești
 

SERIA III
 

Juventus București – Argeșul Mihăilești 4-1

Rotaru (13 – pen), Călințaru (23), Fătu (58, 88) / Văduva (80)

Petrolistul Kaproni Boldești – CSM Târgoviște 4-1

Ionescu (11), Nica (30), Arnăutu (84, 89) / A. Filip (52)

Viitorul Toporu – Petrolul Teleajen 0-0

Electrosid Titu – Rapid II București 1-0

D. Silvian (75)

CF Predeal – Inter Clinceni 2-1

Cozac (78), Lăcătuș (89) / Buteanu (49 – pen)

Chimia Brazi – CS Buftea 0-3

Tutunaru (31), Boiciuc (73), D. Păun (78)

AFC Filipeștii de Pădure – Comprest GIM București 2-2

Nițoi (74), Șandru (93) / Ghiță (88 – aut), Răduca (91)

Mâine     

Petrolul Videle – Conpet Ploiești

Marți, 15 Septembrie

Unirea Tărlungeni – Victoria Adunații Copăceni
 

SERIA IV
 

Armata Craiova – CS Vișina Nouă 2-0

Mateiță (52), Niță (71)

Progresul Corabia – FCM Alexandria 0-1

D. Voicilă (33)

ALRO Slatina – Ghecon Lăpușata 1-0

Bârsan (74)

FCM Târgoviște – Prometeu Craiova 1-1

Penescu (12) / Negrilă (36)

Minerul Mătăsari – Juventus Bascov 1-0

Clipici (47)

FC Caracal – FC Argeș II Pitești 0-2

Cârstea (22), Panait (27)

Primavera Craiova – Oltchim Râmnicu Vâlcea 2-2

Gogoșoiu (23), M. Roman (26) / Marinescu (39), Bărbuț (90)

Minerul Motru – Triumf Bârca 4-2

Moraru (20, 31, 49), Sârbu (42) – Șoo (56 – autogol), A. Luță (63)

Ralbex Turcinești – Girom Albota 3-1

Piron (40), Tarhat (45), Meliță (73) / Cârstea (’90+2)
 

SERIA V
 

CS Ineu – Nuova Mama Mia 1-0

S. Aldea (90+3)

Pandurii II Târgu Jiu – Muncitorul Reșița 4-0

Dedu (18, 75), Vlăduți (44), Fărcășanu (89)

Retezatul Hațeg – FC II Timișoara 0-1

Popovici (78)

Gloria Arad – FC Școlar Reșița 2-0

Enciu (42), L. Todea (90)

Minerul Mehedinți – Unirea Sânnicolau Mare 2-2

I. Ivan (53), Petrovici (80) / Tulcan (68), L. Ignea (pen – 90+4)

CS Național Sebiș – FC Viitorul Sânandrei 1-0

A. Militaru (90+3)

Marmosim Simeria – Jiul Rovinari 3-2

Goronea (7), Roiu (15), D. Dăscălescu (72) / R. Rădoi (18), Șoșoi (55)

Mâine     

Millenium Giarmata – ACU Arad

Progresul Gătaia – ACS Recaș
 

SERIA VI
 

FC Seso Câmpia Turzii – FC Cisnădie 1-0

Sancira (83)

CS Marmația – CS Zlatna 0-1

Ciofu (30)

Sănătatea Cluj – FCM Avântul Reghin 2-1

Semeniuc (30), Pojar (84) / Surlea (20)

Unirea Dej – Voința Sibiu 2-0

Ungur (20), S. Rus (41)

Bihorul Beiuș – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0

Ilaș (2), Szabo (9)

Unirea Ungheni – Voința Livezile 1-3

Aldea (89) / Albuț (58), Sighiartău (69, 77)

Gloria II Bistrița – Turul Micula 6-0

Curtuiuș (13), Vasilichi (14, 60), Hlinca (18), Pârvu (36), Borbely (78-pen)

CSM Sebeș – FC Zalău 1-2

E. Dragomir (73-pen) / G. Vașvari (42), Maior (86)

Gaz Metan II Mediaș – Luceafărul Oradea 1-1

L. Bâlc (17) / Bulz (60)
 

Publicat: 28 Aug. 2009, 18:53 Actualizat: 30 Aug. 2009, 12:06 Rezultate
Pe aceeași temă