Rezultatele și marcatorii etapei a XXI-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Apr. 2014, 17:00 Actualizat: 05 Apr. 2014, 20:02 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XXI-a

Astăzi, cu începere de la ora 17:00, se vor disputa majoritatea partidelor etapei a XXI-a a Ligii a III-a. Mâine, de la aceeași oră, urmează să se mai joace ultimele șapte meciuri. În această rundă, Ceahlăul II Piatra Neamț (S1), Știința Turceni (S4) și CS Ineu (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras în tur. Deasemenea, FC Caransebeș (S4) și Fortuna Poiana Câmpina (S6) vor câștiga în această etapă cu 3-0, deoarece FC Avrig și Civitas Făgăraș au abandonat competiția în retur și vor pierde meciurile rămase din campionat la „masa verde”.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

FCM Dorohoi – Bucovina Rădăuți 2-0
Marin (14), Grumezescu (17)
CSM Moinești – Sporting Suceava 1-0
Berbece (30)
Kosarom Pașcani – Aerostar Bacău 1-0
Azaharioaiei (59)
Știința Miroslava – Petrotub Roman 1-2
Caragea (1) / Țapu (60), I. Enache (75)
Bucovina Pojorâta – Cetatea Târgu Neamț 0-1
M. Munteanu (47)
Ceahlăul II Piatra Neamț stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

FC Voluntari – Progresul Cernica         7-0
Voduț (16, 22, 51), C. Achim (62), Maxim (73), Marinkovici (76, 90)
CS Afumați – Sporting Liești  2-1
Vlada (46 – pen.), D. Chirilă (58) / Adamache (51)
Dunărea Călărași – Callatis Mangalia   5-0
B. Topor (13), M. Șerban (18 – pen., 44), Kanda (22, 29)
Oțelul II – Conpet Cireșu       2-2
Pungă (24), Gavrilă (47) / S. Nicoliță (53), Bogoș (64 – pen.)
Viitorul Axintele – CS Ștefănești          1-1
Ciochină (70 – pen.) / Cr. Iancu (90+5 – pen.)
Rapid Fetești – Gloria Popești Leordeni         0-0

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Inter Clinceni – FC Balș    2-0
Cr. Păun (33), C. Gheorghe (47)
Viitorul Domnești – CS Podari    1-0
I. Popescu (43)
Concordia II Chiajna – CS Tunari    3-1
M. Dumitru (61 – autog.), Orlando (83), G. Apostol (90) / Cr. Panait (32)
Dinamo II București – Metaloglobus București    1-1
Velici (4) / Păuna (75)
CS Balotești – ACSVM Craiova    1-1
Funieru (90+1) / Mirescu (72 – pen.)
CS Vișina Nouă – Juventus București   2-1
Burcea (13), Priescu (67) / Bustea (20)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Vulturii Lugoj – Jiul Rovinari 2-1
Ardelean (21), L. Stoica (57) / Mainerici (40)
FCM Reșița 2012 – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 0-5
Silaghi (14, 28), Hodiș (48), Z. Radu (65), Zurbagiu (76)
Pandurii II Târgu Jiu – FC Hunedoara 0-1
Dârvaru (5)
Muncitorul Reșița – Millenium Giarmata 0-2
Leucă (20 – pen.), M. Călin (40)
FC Caransebeș – FC Avrig     3-0
Echipa oaspete s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.
Știința Turceni stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Național Sebiș – FC Zalău 3-0
Blănaru (5), Digbeu (10), Galea (89)
FC Arieșul Turda – Sănătatea Cluj 1-1
Vigariu (25) / Boșka (83)
Unirea Dej – Șoimii Pâncota 1-3
L. Fărcaș (82) / Hosu (58), Bulzan (74), Lung (90 – pen.)
CS Oșorhei – FC Municipal Baia Mare 2-0
Ardelean (47), Ember ( 90)
Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu 2-0
Cârstean (24, 29), Iul. Cristea (54) / Suciu (9), R. Stan (68)
CS Ineu stă.

VEZI clasamentul Seriei a V-a

SERIA VI

Conpet Ploiești – Urban Titu        0-0
FC Zagon – Atletic Bradu        1-1

Știrbu (22) / A. Tănase (44)    
SCM Argeș Pitești – Chindia        1-1

Albu (44 – pen.) / Vătavu (90)
FCM Târgoviște – FCM Câmpina    0-3
Ad. Ilie (25, 35), Nae (45)
Avântul Reghin – FC Păpăuți        4-1
Rozenfeld (5), A. Moldovan (7, 19), Ungur (85) / Crețulescu (40)
Fortuna Poiana Câmpina – ACS Civitas Făgăraș    3-0
Echipa oaspete s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.

VEZI clasamentul Seriei a VI-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 04 Apr. 2014, 17:00 Actualizat: 05 Apr. 2014, 20:02 Rezultate
Pe aceeași temă