Rezultatele și marcatorii etapei a XX-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 28 Mar. 2014, 15:00 Actualizat: 13 Apr. 2014, 10:35 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XX-a

Astăzi, cu începere de la ora 15:00, se vor disputa majoritatea partidelor etapei a XX-a a Ligii a III-a. Mâine, de la aceeași oră, urmează să se mai joace ultimele 12 meciuri. În această rundă, FCM Dorohoi (S1), Jiul Rovinari (S4) și FC Zalău (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras în tur. Deasemenea, FCM Reșița (S4) și SCM Argeș Pitești (S6) vor câștiga în această etapă cu 3-0, deoarece FC Avrig și Civitas Făgăraș au abandonat competiția în retur și vor pierde meciurile rămase din campionat la „masa verde”.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Petrotub Roman – Ceahlăul II 1-2
Carnariu (68) / Plăcintă (82), Ntambue (86)
Bucovina Rădăuți – CSM Moinești 3-0
M. Popescu (6), Agbleta (65), Păsăilă (72)
Sporting Suceava – Bucovina Pojorâta 0-6
Donose (15), Botezatu (21), Buhăceanu (33), Marcio (45, 47), Antonescu (76)
Cetatea Târgu Neamț – Aerostar Bacău 1-1
M. Munteanu (16) / C. Bălan (86)
Știința Miroslava – Kosarom Pașcani 2-1
Caragea (73), Talpan (79) / Agrigoroaei (44)
FCM Dorohoi stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

FC Voluntari – Viitorul Axintele            2-0
Călintaru (9), M. Voduț (53)
Progresul Cernica – CS Afumați          0-3
Vlada (28 – pen.), D. Stanca (52), Chirilă (68)
Conpet Cireșu – CS Ștefănești          1-3
A. Crăciun (39) / M. Gheorghe (15), Cr. Iancu (34), I. Niculae (89)
Sporting Liești – Rapid Fetești          2-0
A. Petrea (32), Cr. Bahnașu (60)
Gloria Popești Leordeni – Dunărea Călărași          2-0
V. Alexandru (20), Manofu (85)
Callatis 2012 Mangalia – Oțelul II Galați          2-2
Doicaru (50, 54) / I. Constantinescu (35), Djumo (44)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Metaloglobus București – Juventus București    3-1
Ghenovici (16), Cană (24 – pen.), A. Robu (90+5 – pen.) / Bustea (90+1 – pen.)
CS Balotești – CS Vișina Nouă    0-0
ACSVM Craiova – Inter Clinceni    0-2
Bucă (17), Fluerică (54)
FC Balș – Viitorul Domnești    1-1
Cr. Niculescu (48 – pen.) / Gb. Radu (25)
CS Podari – Concordia II Chiajna    2-0
Buciuman (73), Preda (88)
CS Tunari – Dinamo II București    2-2
Cr. Panait (43 – pen.), Ilin (90+2) / Velici (24), Cioinac (27)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Vulturii Lugoj – Muncitorul Reșița 1-0
E. Miculescu (90)
Știința Turceni – FC Caransebeș 1-0
Simcea (73)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Pandurii II Târgu Jiu 4-0
Luță (30), Centea (33), Hodiș (43, 90)
FC Hunedoara – Millenium Giarmata 1-2
Suciu (72) / M. Călin (5), Moroșan (31)
FC Avrig – FCM Reșița    0-3
Echipa gazdă s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.
Jiul Rovinari stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Național Sebiș – Metalurgistul Cugir 1-2
Morariu (71) / Șuteu (32), Man (89)
FCM Baia Mare – Unirea Jucu 2-1
Deac (27), Vanca (40) / Suciu (84)
Șoimii Pâncota – CS Oșorhei 3-2
Burian (35), A. Rusu (37), S. Pop (87) / Iovan (3 – autog.), Andor (64)
Sănătatea Cluj – Unirea Dej 2-0
Gașpar (43), Ceaca (75)
CS Ineu – FC Arieșul Turda 1-1
Iambor (8 – pen.) / Vigariu (88)
FC Zalău stă.

VEZI clasamentul Seriei a V-a

SERIA VI

Fortuna Poiana Câmpina – FCM Târgoviște    6-0
Chipirliu (19, 63), Antohi (25, 40), V. Munteanu (50), B. Barbu (56)
Atletic Bradu – Conpet Ploiești        2-1
Cârstea (17), Jenaru (75) / Jipa (78)
ACS Urban Titu – Avântul Reghin        2-0
Ivașcu (5 – pen., 85)
Civitas Făgăraș – SCM Argeș Pitești    0-3
Echipa gazdă s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.
Chindia Târgoviște – FC Zagon        2-0
Bucă (28), C. Marin (82)
FC Păpăuți – FCM Câmpina        0-0
 

VEZI clasamentul Seriei a VI-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 28 Mar. 2014, 15:00 Actualizat: 13 Apr. 2014, 10:35 Rezultate
Pe aceeași temă