Rezultatele și marcatorii etapei a XI-a a Ligii 3!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 01 Nov. 2013, 14:00 Actualizat: 03 Nov. 2013, 13:10 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XI-a a Ligii 3!

Începând cu etapa a XI-a, meciurile din această lună ale Ligii a III-a se vor desfășura de la ora 14:00. Astăzi se vor disputa majoritatea partidelor rundei, mâine urmând să se mai joace încă cinci. Duminică, de la ora 11:00, se încheie această etapă cu duelul din Seria a VI-a dintre Fortuna Poiana Câmpina și Chindia Târgoviște.

În această rundă, Știința Miroslava (S1), FC Avrig (S4) și Sănătatea Cluj (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

CSM Moinești – Cetatea Târgu Neamț    0-1
Tudose (90)
FCM Dorohoi – Sporting Suceava    6-3
Vrabie (6, 40), Ed. Sandu (31, 46, 80 – pen., 85) / Ferariu (53), Nichitoaia (62, 73)
Ceahlăul II – Bucovina Rădăuți    0-0
Kosarom Pașcani – Petrotub Roman    0-0

Bucovina Pojorâta – Aerostar Bacău    0-0
Știința Miroslava stă, deoarece FCM Bacău s-a retras.

Seria II

Oțelul II – CS Ștefănești    2-0
Tudorie (10), Chipirliu (20)
Dunărea Călărași – Conpet Cireșu    2-0
M. Ștefan (16, 17)
Rapid Fetești – Callatis Mangalia    2-3
T. Ivan (6), V. Stanciu (88) / Doicaru (3), I. Soldat (36), Erdinci Cogali (58)
CS Afumați – Gloria Pop. Leordeni    0-0
FC Voluntari – Sporting Liești    5-0

Ad. Voicu (10, 35), E. Stan (60), M. Muscă (70), M. Vasile (82)
Viitorul Axintele – Progresul Cernica    1-1
Fătu (20 – pen.) / A. Enciu (15)

Seria III

Dinamo II – Juventus București    0-1
F. Amet (79)
Concordia II – Metaloglobus București    1-1
Pencea (90+2) / Ghenovici (84)
Viitorul Domnești – CS Tunari    2-2
Ciochină (80, 90+5) / Șt. Radu (12), A. Ilin (67)
Inter Clinceni – CS Podari    1-0
Cr. Mihai (50)
CS Balotești – FC Balș    1-0
G. Crăciun (57)
CS Vișina Nouă – Viitorul Craiova    1-0
M. Radu (84)

Seria IV

Pandurii II – Millenium Giarmata 0-0
AFCM Reșița – FC Hunedoara 0-1

Uibariu (18)
FC Caransebeș – Becicherecu Mic 0-2
Zurbagiu (65), Hodiș (90)
Vulturii Lugoj – Știința Turceni 4-2
Cl. Ardelean (14, 69), L. Stoica (56), Hardău (86) / Schinteie (21), Mohora (44)
Muncitorul Reșița – Jiul Rovinari  3-5
Bobină (68, 86), Mezin (77) / Popescu (5), Trofin (26, 40), Stegaru (35), Cârciumaru (80)
FC Avrig stă, deoarece Minerul Mătăsari s-a retras.

Seria V

Național Sebiș – CS Ineu 0-0
Unirea Dej – FCM Baia Mare 1-0

S. Traore (35)
FC Arieșul Turda – Șoimii Pâncota 0-2
Al. Mihai (19 58)
CS Oșorhei – Unirea Jucu 1-0
Contor (57)
Metalurgistul Cugir – FC Zalău 2-2
Cârstean (36, 74 – pen)  / R. Stanciu (67), Dobrescu (73)
Sănătatea Cluj stă, deoarece FC Maramureș s-a retras.

Seria VI

SCM Argeș Pitești – Atletic Bradu        4-1
Dulcea (25, 80), Șerban (40 – aut.), Albu (68) / Ruță (5)
Avântul Reghin – FCM Câmpina    1-0
Gergely (80)
Conpet Ploiești – FC Păpăuți        3-0
Abba (35), Ruptureanu (69, 71)
FCM Târgoviște – Civitas Făgăraș    2-1
D. Popa (20), Dragnea (85) / Streza (10)
FC Zagon – ACS Urban Titu    3-0
Pîntea (15), Mircescu (25), Știrbu (85)
Fortuna P. Câmpina – Chindia Târgoviște    0-0

 

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 01 Nov. 2013, 14:00 Actualizat: 03 Nov. 2013, 13:10 Rezultate
Pe aceeași temă